avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 865 soluții astăzi
Forum Activitate ciprian_pasca

Activitate ciprian_pasca

Răspuns la discuția Neplata credit fara garantii
D-le Avocat, dar daca eu ma mut din aceasta locuinta imi fac flotant la o ruda care sta in chirie , ce se intampla atunci? si cat te pot urmari firmele de recuperare si executorii? Stima
Detin un credit la [banca] din 2008, si pana in 2010 luna iunie am reusit sa platesc ratele la zi, asta datorita faptului ca aveam un loc de munca. De atunci si pana acum nu am mai platit deloc nici o rata. Au inceput sa ma sune pe telefon cv functionari de la o firma de recuperare in primele 3 luni de restanta insa pana ieri nu m-a mai sunat nimeni. Am primit un telefon ieri si mi s-a zis ca am o restanta de 7600 de lei adunata de 400 si ceva de zile de neplata. mi s-a spus sa ma duc sa platesc suma de 1000 de lei pana in data de 15 noiembrie, insa nu pot plati pt ca nu detin aceasta suma si nu am un loc de munca. Mentionez ca nu am girat cu nici o garantie la acest credit si nu detin nimic pe numele meu, practic tot ce am sunt hainele de pe mine si atat. In prezent locuiesc cu parintii si as vrea sa stiu ca daca se ajunge la executare silita pot executorii sa puna sechestru pe bunurile din casa? s-au ce se intampla daca nu pot nici cum sa mai platesc acest credit. Astept raspunsul d-voastra cat mai repede posibil pt a sti ce sa fac mai departe. Cu Stima Ciprian Pasca