avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Activitate ionut_j

Activitate ionut_j

Răspuns la discuția Plata reparatii parti comune
Inteleg situatia, insa considerand faptul ca eu nu mai beneficiez de o bucata buna de timp de acea teava, iar eu am platit pentru vechea teava, de ce trebuie sa mai platesc pentru schimbarea ei? Legea ar trebui schimbata!!! Peste 20 de ani poate numai 5 apartamente din 40 vor fi conectate la sistemult centralizat. Toti 40 trebuie sa suporte inca odata schimbarea tevii? Cand m-am debransat eu am platit o taxa de debransare (deloc mica), automat eu am renuntat la acea teava. Inteleg ca asta e legea insa ca multe alte legi in Romania, legea e incomplecta si trebuie schimbata.
Răspuns la discuția Plata reparatii parti comune
Buna
Eu ma aflu in aceasi situatie. Sunt debransat de la RADET iar asociatia de locatari a hotarat schimbarea tevii de apa calda. AM refuzat sa platesc pana studiez si eu legea putin. Pot considera faptul ca legea 230 este gresita si incompleta?? Eu m-am debransat, am platit o taxa de debransare si cu toate astea sunt obligat sa platesc costurile de reparare. Ce sa intampla daca intr-un bloc de 40 de apartamente, 30 folosesc CT de apartament iar 10 oameni hotarasc sa schimbe teava de apa calda. Cei 30 de locatari vor trebui sa suporte cheltuielile la fel ca si cei 10 nedebransati.
Cred ca legea ar trebui schimbata. Ce pot sa fac??