avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters228422

Activitate ContSters228422

va multumesc Doamna avocata.nu am luat inca legatura ,fondul se judeca pe 25 noiembrie . voi merge luni m-am gandit ca poate inca nu s-a desemnat . da asa voi face cum m-ati sfatuit dumneavoastra de prima oara voi merge pe 320 ind 1. si daca se termina de la fond imi da condamnarea atunci pe loc sau trebuie sa astept pana se termina procesul pt toti pt a primi condamnarea .va multumesc
suma reprezinta onorariul dansei pt ptima infatisare la fond.daca se ajunge la recurs alti bani . dansa mi a spus ca va merge pe art.320 ind 1
in bucuresti este procesul...mi a spus ca fiind un dosar extrem de mare si complicat la prima infatisare este posibil ca pe cei judecati in stare de libertate sa nu ne intrebe nimic , cei arestati fiind primii.
2000 de euro domnule avocat pt aparare in procesul de fond nu 2000 ron , in care chiar dansa mi a spus ca s ar putea noi sa nu fim luati avand in vedere cei 10 arestati care vor fi primii.
am citit rechizitoriu am fost scos din art7 fiindca eu nu cunosteam decat o singura persoana din acest grup cel pt care am scos bani .acum sunt trimis in judecata pt art.215 alin.1,2,3 si 5 cu apl.art41.alin 2. la mine scrie ca in perioada 2005-2007 am scos bani prin w.u am 20 reclamatii pt 5000$.cand am simtit ca ceva nu este in regula m am oprit .nici o parte vatamata nu s a constituit parte civila in dosar . la perchezitia informatica nu s a gasit nimic in calc nici faptul ca as fi accesat situl ebay. am avut o atitudine sincera, am colaborat cu organele de ancheta fapt care a dus la inchiderea dosarului si prinderea capului. Doamna procuroare mi a spus ca pt faptul acesta jumatate din pedeapsa imi scade . m am intalnit cu o avocata care mi a spus ca totul va fi f bine ca se va termina de la prima infatisare ca dupa voi merge doar asa ca o statuie si mi a cerut 2000 euro pt reprezentare la fond . nu am acesti bani . tot dansa ca si dumneavoastra mi a spus ca va merge [pe art.320 ind 1. pot merge cu avocat din oficiu si sa vb cu dumnealui sa i sugerez sa mearga pe 320 ind 1 sau se va simti ofensat ca i sugerez asta. ce pedeapsa credeti ca voi primi ? nu am antencedente .. multumesc frumos
Doamna avocat sunteti un om minunat...multumesc frumos pt lamurire .!!!
imi pasa bineinteles de libertatea mea dar nu-mi permit un avocat ..mi s-a spus ca faptul ca nu stiam despre ce era vorba, ca am incetat in 2008 , ca am colaborat cu organele la depistarea capului,ca nu s a gasit nimic la perchezitie ,la interceptari telefonice imi va injumatati pedeapsa si va fi cu suspendare...multumesc
as vrea sa stiu cum va decurge acest proces .va fi prima oara in viata mea cand voi pasi intr-un tribunal si nu stiu nimic din ceea ce trebuie sa fac.. vor fi adusi cei 14 arestati si noi cei 4 in aceasi sala ? eu nu cunosc decat o singura persoana dintre acestia , ei toti se cunosc intre ei. cati judecatori vor fi? va fi si procurorul care ne-a anchetat? ni se vor pune intrebari ca la audierea facuta de procuror? multumesc, imi cer scuze ca pun intrebari atat de stupide dar am nevoie de ajutorul dumneavoastra ,ma simt extrem de vulnerabil, deprimat,pierdut.
Sunt inculpat intr un proces penal cu 14 arestati -4 in libertate(printre care si eu)..peste o sapt este prima infatisare, termen intermediar (v-as fi recunoscator sa-mi explicati ce inseamna) .nu am avocat . ce trebuie sa fac pt a primi un avocat din oficiu ..mi se va da in ziua aceea sau trebuie sa merg eu cu, cateva zile inainte sa fac cerere ? cum se procedeaza pt a avea un avocat din oficiu ? ce se va intampla la prima infatisare? pot fi arestat? multumesc ,cu respect!