avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1386 soluții astăzi
Forum Activitate luciaghita

Activitate luciaghita

Răspuns la discuția mostenirea in cazul divortului
in cazul in care in urma divortului ,judecatorul stabileste sa o despagubeasca ,cum o va face..i se va stabili o suma lunara sau il obliga sa vanda bunul pentru a o putea despagubii?,pentru k el nu are venitul prea mare
Răspuns la discuția mostenirea in cazul divortului
martorii ar fi un argument bun in favoarea ei,adica castiga acel drept(de 1/2 din investitii) daca are doar martori?pentru ca nu a pastrat nicio factura,niciun bon, ca nu se gandea ca la un caz de divort ramane fara nimic?dar legal nu se poate face niciun act?
Răspuns la discuția mostenirea in cazul divortului
SA INTELEG CA IN URMA DIVORTULUI MAMA NU ARE SI EA DREPT DIN ACEA CASA.SI NU VA TREBUI CUMVA DESPAGUBITA PENTRU CEI 25 DE ANI IN CARE A INVESTIT IN ACEA CASA.?Nu se poate face nimic legal sa aiba si ea ceva de acolo?Bunica inca traieste.Nu se poate face cumva un act prin care sa-i revina si ei ceva?Practic ea ramane pe drumuri.VA MULTUMESC
buna ziua.am o problema.am lucrat undeva timp de o luna.m-am angajat pe data de 05 si pe data de 26 mi-a adus contractul sa-l semnez(cu data de 25).dupa 2 zile,respectiv pe 27,i-am anuntat ca nu ma voi mai duce deoarece nu rezist la programul de munca si mi-au spus ca daca nu le fac preavis 15 zile lucratoare nu imi mai da niciun ban.se poate asa ceva sau doar a vrut sa ma sperie pentru ca ei nici nu apucasera sa duca actele la ITM;eu exemplarul 3 il am nestampilat de ITM.VA MULTUMESC PENTRU ATENTIE
Buna ziua.Am si eu o problema.Acum 10 ani a murit bunicul meu(tatal tatalui meu).s-a facut o succesiune dupa acesta in care bunica a declarat k dupa moartea ei tatal meu ramane unic mostenitor si pe partea ei .parintii mei sunt impreuna de 25 ani.acum nu se mai inteleg si mama vrea sa divorteze dar tatal meu a zis ca nu ii va da nimic si aceasta ramane pe drumuri.in actul de succesiune tatal meu nu a fost trecut ca si casatorit desi aveau 15 ani de casnicie atunci.Eu mai am o sora care este de partea tatalui.pentru faptul ca i-am dat dreptate mamei tatal meu a zis k pentru el eu nu mai exist.Intrebarile mele sunt:1.In urma divortului mama nu va ramane cu nimic din casa unde a stat si a investit 25 ani? 2. este posibil ca mie dupa moartea lor sa nu-mi ramana nimic? va multumesc