avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1769 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters228634

Activitate ContSters228634

Răspuns la discuția Sot violent,vreau sa divortez!!!
Daca pot demonstra ca el era casatorit atunci cand ne-am casatorit noi ar fi mai bine,nu m-ar mai lega nimic de el.Ce trebuie sa fac pentru a afla si cum pot demonstra?
Răspuns la discuția Sot violent,vreau sa divortez!!!
Inca nu se pronuntase divortul atunci cand noi ne-am casatorit.Eu vazusem acasa ca primea citatii,dar ma mintea.
Răspuns la discuția Sot violent,vreau sa divortez!!!
Multumesc foarte mult de raspunsuri,asa am sa fac!Lucrez la o femeie care este si avocata si ma poate ajuta.Sper sa pot rezolva toate problemele
Răspuns la discuția Sot violent,vreau sa divortez!!!
Am mai chemat politia cand m-a batut,dar fiind cunostinte de-alea lui,nu i-au facut nimic.Deci asta e exclus sa mai fac.Mentionez ca atunci cand ne-am casatorit el avea in desfasurare un proces de divort cu o alta femeie,inca nu se pronuntase divortul,evident eu nu am stiut,am aflat de curand.Nu stiu daca asta ma poate ajuta cu ceva.Este foarte,foarte violent,a vrut chair sa arunce si cainele pe geam!
Răspuns la discuția Sot violent,vreau sa divortez!!!
Da,eu am platit.Am chiar si rate facute pentru termopane si provident pe numele meu.
Buna ziua.Ieri,duminica,06.11.2011 am fost batuta de sotul meu si data afara din casa,mentionez ca situatii de genul acesta au mai existat si m-am intors.Dar de data asta sunt hotarata sa divortez.Actele mele personale din casa nu am apucat sa le iau si nu vrea sa-mi deschida usa.Cum pot proceda pentru a-mi recupera actele si a intenta proces de divort?Pot face reclamatie la politie pentru a ma insoti cineva la domiciliu?As mai avea o intrebare...Acum aprox 5 ani am vandut apartamentul proprietatea lui si am cumparat o alta casa acum fiind bun comun.In caz de divort pot beneficia de ceva?Eu am pensie si un contract de munca,asadar am contribuit la cheltuielile casei in cea mai mare parte tot acest timp.Multumesc anticipat