avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 685 soluții astăzi
Forum Activitate slro

Activitate slro

Răspuns la discuția Anulare Comanda Online
Va multumesc pentru sfaturi.
Io am sunat la OPC, si am fost indrumat sa fac reclamatia la comisariatul bucuresti, am facut, am zis tot ce a trebuit numai ca nu am dat detaliile mele, nume, nr de telefon, domiciliu, plus ca nu am editat mail-ul chiar asa cum mi-ai zis tu ares, ca l-am editat inainte de ora 14. oricum, voi edita altul asa cum mi-ai dat tu modelul.

Va multumesc si sper sa obtin ceva :)
Am comandat in data de 06.11.2011 de pe un magazin online 3 laptop-uri. Motivul pentru care am comandat este unul simplu, am comandat la un pret, iar ei spre seara au oprit site-ul si au schimbat preturie
Azi 07.11.2011, am primit raspuns de la ei dupa ce am sunat si am insistat cu telefonul la ei, mi-au spus ca nu-mi pot oferi produsele comandate de mine la acel pret si mi-au oferit discount pentru ca s-a intamplat asa cv. Am dat un raspuns ca ar trebui sa-si onoreze comanda la pretul comandat de mine, nu dupa ce au schimbat ei pretul.
Apoi mi-au zis ca nu-l mai au pe stoc nici unu din produse, insa pe site-ul lor scrie ca la unul din produse ca " este disponibil la comanda online".
Am facut poza ca sa am dovada, am sunat iara si mi-a zis ca site-ul nu este actualizat, si ca produsele comandate de mine nu le are pe stoc, motiv pentru care i-am zis agentului de vanzari sa fiu anuntat cand le vor avea pe stoc si sa onoreze comanda la pretul comandat de mine.
Site-ul mi-a anulat toate cele 3 comenzi.
Ce pot face, ca sigur ei nu vor mai onora comenzile daca io nu ma tin de ei si nu am o cale juridica de ai ataca ca sa onoreze comenzile.
Sper sa imi ofere cineva ajutor .
Cu respect, tudor

p.s. ma scuzati ca nu stiu unde sa incadrez problema :(