avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Activitate andy_crystyna

Activitate andy_crystyna

Buna ziua,cum se procedeaza daca iti gasesti un loc de munca in strainatate cu contract de munca,ti se trimite un contract sa il semnezi inainte de plecarea din Romania sau...si ce acte mai sunt necesare?Mentionez ca nu se face plecarea prin vreo firma anume.Multumesc
Discuție detasare
buna ziua,o nelamurire am si eu...
de cate ori are o firma voie sa detaseze un angajat si pe ce perioada maxima poate fi detasat angajatul?
Buna seara,in luna noiembrie a anului trecut mi-am depus demisia la ultimul loc de munca din anumite motive,vreau sa va intreb daca pot beneficia in acest caz de ajutor de somaj si daca da,de ce acte as avea nevoie pentru dosar.Multumesc anticipat
Răspuns la discuția nelamurire
multumesc pt raspuns
Discuție nelamurire
eu am domiciliul in lugoj,firma la care am lucrat are sediul in ploiesti,daca ii dau in judecata unde se va tine procesul?lugoj sau ploiesti?
Răspuns la discuția nelamurire
ok,multumesc frumos pentru raspunsuri
Răspuns la discuția nelamurire
as vrea sa va mai intreb daca pot sa le cer si despagubiri morale,pentru ca am o descoperire de card si daca imi plateau tot ce aveau de platit imi acopeream descoperirea si din aceasta cauza o sa platesc dobanzi,multumesc anticipat
Discuție nelamurire
ultima zi de munca a fost 09.10.2011,nu au vrut sa imi aprobe demisia(din cauza asta nici nu stiu cu ce data s-a incheiat contractul de munca),la momentul demisiei aveam aproximativ 100 de ore suplimentare,16 zile concediu neefectuat,si pentru 9 zile lucrate,orele suplimentare si zilele de concediu(eu stiu ca se platesc atunci cand pleci dintr-o firma) am fost platita cu 543 de lei si am avut un brut de 2700 de lei,as vrea sa va intreb ce sanse as avea daca as actiona in instanta?