avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1629 soluții astăzi
Forum Activitate danutzzap3

Activitate danutzzap3

nu stiu daca exista...intrebarea mea era daca ar fi obligati prin lege sa aiba asa ceva?
multumesc mult...mi-au dat roi, dar nu vor sa-mi dea ccm , singura explicatie a fost ca ccmnn si cel pe ramura de activitate nu mai exista....
multumes

Revin cu intrebarea...sunt sau nu obligati sa aiba si sa-mi puna la dispozitie contractul colectiv de munca la nivel de unitate?
Ok !
eu am solicitat ccm la nivel de unitate, dar nu am primit nici un raspuns.
sunt obligati sa aiba asa ceva(au peste 25 angajati)?
care sunt metodele de combatere a somajului de care eneficiez?
leg53/2003 Art. 67
Salariatii concediati pentru motive care nu tin de persoana lor beneficiaza de masuri active de combatere a somajului si pot beneficia de compensatii in conditiile prevazute de lege si de contractul colectiv de munca aplicabil.

La ce se reera acest articol?ce compensatie trebuie sa primeasca angajatul si in baza carui ccm?
Răspuns la discuția demisie in alb
multumesc
Răspuns la discuția demisie in alb
atunci sa inteleg ca dem in alb e legala si o pot folosi impotriva mea fara probleme?
Răspuns la discuția demisie in alb
N-au pomenit nimic de demisia respectiva,de aceea m-am gandit ca nu e legel daca nu are nr de inregistrare!
Multumesc frumos
Discuție demisie in alb
Buna! Ma numesc Dana si am o mare rugaminte...mai exact o intrebare! Situatia e in felul urmator:in iun 2009 am savarzit o abatere disciplinara pentru care am primit o sanctionare cu retrogadare din functie pt 3 luni si micsorarea sal,fiind gravida in ian 2010 am intrat in cic,acesta expira in dec 2011.Am instiintat compania ca intentionez sa-mi reiau activitatea,dar m-am lovit de refuz mai exact de amenintarea ca vor redeschide cazul ca sa-mi faca rau!la data convocarii disciplinare m-au pus sa scriu o demisie in alb caruia nu i-au dat nr de inregistrare..e legal asa ceva?In mom de fata am solicitat macar somaj,dar nu stiu la ce surprize sa ma astept!Ms