avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1377 soluții astăzi
Forum Activitate eliana_pet@eva.ro

Activitate eliana_pet@eva.ro

Multumesc inca odata. Nu exista viitor intr-o astfel de companie, Nu a fost o decizie in interesul firmei. Nu s-a respectat nimic din negociere si asteptam sa sa existe o discutie pe acesta tema si apoi asta era o stringere de mana si la revedere. Nu exista ceva de reprosat.
Am mai avut odata o oportunista de genul ei si am decis sa plec, Dupa circa 1 an m-am intalnit intamplator cu angajatorul si regreta ca nu am discutat problemele caci ar fi fost solutii si ca ea a fost data afara fara contributia mea.
Oferta era oricum proasta pentru mine si e mai bine sa plec la mai bine dar managerul strain ar fi putut macar da un telefon.
Ar fo o etica a muncii. Acum colegi mei au ramas bulbersati de aceasta decizie.
Perioada de proba de 90 zile expira pe 10 iunie. Este normal sa te anunte vineri la 18 cand programul oficial de lucru se terminase la 17. Nu am acceptat hartiile vor fi trimise prin posta.

Nu stiu ce motive ar putea invoca dar in caz de necorespunzator profesional pot ataca decizia in instanta? Documentele procesate de mine ca contabil pot dovedi ca sunt corespunzator. Ma deranjeaza modul abuziv fara sa fiu intrebata, odata ce feed-back-ul era pozitiv. Prezenta unei oportuniste a schimbat viziunea unui manager. Corect ar fi fost dialogul si ar fi fost mai avantajos cu acordul partilor.

Multumesc