avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 969 soluții astăzi
Forum Activitate mihaela-9

Activitate mihaela-9

Răspuns la discuția probleme contract RDS nereziliat
Buna ziua,
Rog si as dori sa mi se dea un sfat sau sa mi se raspunda la 2-3 intrebari cu privire la urmatoarea speta,sa zic...: In urma cu cateva luni am incheiat un contract pe un an cu cei de la rcs-rds pentru un tert avand libera intelegere ca acesta sa plateasca facturile lunar (tin sa precizez cauza pentru care mi-a solicitat ajutorul:pe numele sau avea deja un alt abonament la care s-a dovedit a fi rau-platnic si prin urmare au dispus deconectarea).In urma cu cateva zile am primit instiintare de la cei de la rds ca ma vor deconecta (bineinteles eu sunt persoana contractanta mie mi se adreseaza),acum nu stiu care e motivul, caci tertul sustine ca si-a achitat lunar facturile.Problema este ca acest tert doreste acum sa faca un alt abonament mai mic pe numele altcuiva.Eu ce pot face in cazul asta?De reziliat nu pot rezilia caci au trecut doar 4 luni ,iar el nu mai vrea sa se foloseasca de abonamentul asta .Cum ma afecteaza pe mine asta ,avand in vedere ca e numele meu si figurez ca rau-platnic desi nu ma folosesc eu de acest abonament si mai mult de atat.. ca nu s-a semnat nici o procura de angajament de plata..?