avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 728 soluții astăzi
Forum Activitate Dan2012

Activitate Dan2012

Răspuns la discuția Teren concesionat
Astazi am vorbit cu juristul primariei care mi-a dat un raspuns ''pe genunchi'' pe scari in timp ce urca. Referitor la textul care prevede 1$ (usd)/mp mi sa spus ca este o greseala si ca trebuia sa stiu legea si ca necunoasterea HCL -ului la care se facea referire nu ma absolva ?!
La observatia imediata referitoare la faptul ca HCL-ul la care se face referire nu se refera (dupa cum ai observat deja) la pretul concesiunii si ca alt HCL (care nu este trecut in contract) face referire la acel pret, mi sa comunicat SEC, fiti atenti: NU ESTE NICI O PROBLEMA CA REFERIREA ESTE FACUTA LA ARTICOLUL 27 SI NU LA CEL CARE ESTE TRECUT IN CONTRACT, RESPECTIV 26! PUR SI SIMPLU S-AU RENUMEROTAT!!!!????
SI DE ACEEA LA ACEA HCL DIN CONTRACT NU APARE PRETUL!!
Am inteles (deocamdata, dar urmeaza sa investighez mai bine) ca aceasta RENUMEROTARE !? este o ABERATIE SI O GASELNITA!
Deci cu alte cuvinte am semnat un contract care se refera la un pret /mp (si atat) care face referire la un HCL care nu are legatura cu pretul/mp/an DAR CARE DE FAPT A FOST RENUMEROTAT?! Am impresia sau ni se dau explicatii ca unor RETARDATI ANALFABETI?
La insistentele de a mi se da mai multe detalii in afara celor de mai sus care m-au lasat fara cuvinte (tinand cont ca au venit de dep. JURIDIC) mi sa indicat ca am optiunea de a face contestatie in termen de 15 zile, cu mentiunea (usor mascata) ca sa am grija ca s-ar putea sa primesc ceva amenzi usturatoare (iar atitudine de speriat RETARDATII)
Maine urmeaza sa incep discutiile serioase cu avocati si cat de curand va comunic tuturor caile de ATAC ale acestei ABERATII care merita data pe posturile TV!
Răspuns la discuția Teren concesionat
HCL - urile primariei Pantelimon le gasiti pe Google care va face referire la site-ul primariei ''orasului'' Pantelimon. Dar...surpriza!!! HCL 26/30.10.2003 nu apare in acele liste. Eu am printat deja toate hotararile si singura care face referire al acele taxe aferente contractului de concesiune este nr. 27 / 31.10.2003 !! Adica nu sta in picioare nici posibilitatea ca sa se faca referire la HCL chiar daca sa facut aceasta ''mica omisiune / AN'. Deci ca sa fiu mai concis in Contract scrie'' 1 $ (USD) / MP care se va plati pe perioada prevazuta la punctul 2 din prezentul contract.
Punctul II - ''Concesiunea se face pentru o perioada de 49 de ani, incepand cu data semnarii prezentului contract''. Si apropo nu este scris nici un curs de schimb aferent acestui pret de 1 $ ca noi nu avem usd moneda de schimb...
Asta e doar inceputul...DECI DOMNILOR UNDE ESTE HCL 26 / 30.10.2003 ???? dar exact asta pt ca doar la ea se face referire in contract si nu la 27 / 31.10.2003 in care se specifica intradevar detaliat pretul / mp !!!! CITITI SI DATI MAI DEPARTE IN TOT orasul Pantelimon!!!!