avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Activitate law32

Activitate law32

Răspuns la discuția Furt calificat
Va multumesc foarte mult pt raspunsurile dumneavoastra ,va urez numai bine.
Răspuns la discuția Furt calificat
Buna ziua ! Am primit acea "scrisoare" care suna cam asa: "Comunicare: Va trimitem alaturat un exemplar al ordonantei din data de 06.01.2012 a acesturi parchet prin care s-a dispus nenceperea de sub urmarire penala in temeiul dispoz.art.10.lit.b/1,art90 si 91 C.p.In baza art.91C.p.,pt fapta savarsita vi s-a aplicat sanctiunea cu caracter administrativ a amenzii in suma de 200lei si ati fost obligat la plata cheltuielilor judiciare in suma de 0 lei.Impotriva ordonantei puteti face plangere la Primul Procuror al parchetului de pe langa Judecatoria Bacau in termen de 20zile de la plata primirii prezentei.Sumele respective le veti achita la trezoreria statului din X in contul nr. XXX pt amenda si contul nr.XXX pt cheltuielile judiciare in termen de 15 zile de la comunicare sau de la primirea raspunsului privind modul de solutionare a plangerii. Chitantele eliberate de trezoreria statului le veti depune indata la grefa parchetului in vederea inchiderii dosarului." . Doresc sa stiu am cazier de acela pe 5 ani sau nu prea stiu avand in vedere ca este prima abatere si sunt speriat.Va Multumesc
Răspuns la discuția Furt calificat
Ar mai fi o intrebare la care nu mi s-a raspuns.Eu de ce nu am primit o scrisoare de acel gen si numai colegul meu a primit?Avand in vedere ca eu stau in oras iar dansul sta in zona rurala ,desi nu cred ca are vreo legatura unde sta fiecare.
Răspuns la discuția Furt calificat
Va multumesc foarte mult pt raspunsurile date va doresc numai bine .
Răspuns la discuția Furt calificat
Aici este problema mea , parintii mei nu stiu nimic si eu incerc din rasputeri sa nu afle . Dar daca tutorele colegului meu ar plati si amenda mea si ar preda chitanta la parchet ?Este posibil?
Răspuns la discuția Furt calificat
Pe acea foaie scria sa platesc amenda si dupa sa merg cu chitanta la Parchet pt inchiderea dosarului.Trebuie sa merg insotit de un adult(tutore) sau pot merge singur?
Răspuns la discuția Furt calificat
Buna ziua . Doresc sa mai pun cateva intrebari daca se poate. Acel coleg al meu a adus acea harite am citit cat de cat dar nu am inteles mare lucru . Unde trebuie sa platesc acea amenda administrativa ? si eu personal trebuie sa o platesc? Am cazier ?
Răspuns la discuția Furt calificat
Va multumesc foarte mult pt raspunsurile dumneavoastra si va urez numai bine .
Răspuns la discuția Furt calificat
Va multumesc foarte mult pt raspunsurile dumneavoastra dar as dori sa mai pun cateva intrebari avand in vedere ca este prima data si sunt speriat . Voi avea cazier ? cati ani tine acest cazier? ce nu voi putea face in decursul acesotr ani?
Răspuns la discuția Furt calificat
Va multumesc foarte mult pt raspunsul dumneavoastra dar as mai avea o intrebare.De ce doar colegul meu a primit acea hartie si eu nu?