avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2008 soluții astăzi
Forum Activitate chihaia-dionisia

Activitate chihaia-dionisia

Ultima nastere a avut loc pe 3-12-2002 si mentionez ca doar pentru aceasta am beneficiat de concediu de crestere copil. Va multumesc din suflet pentru atentia acordata.
Acum am inteles si va multumesc din suflet pentru ajutorul acordat.Daca tatal viitorului copil lucreaza si in acelsi timp este si doctorand in primul an la zi poate beneficia de acest concediu de crestere copil,mentionez ca inca nu se stie daca va primi bursa de doctorand.Sau este obligat sa renunte la una din ele respectiv la concediu sau la doctorat? Va multumesc pentru sprijinul si promtitudinea acordata.Va doresc o zi placuta tuturor.
Va multumesc pentru rapiditatea cu care ati dat curs acestei intrebari.Nu sunt lamurita totusi de un aspect pe care l-am descoperit in aceasta lege.Eu nu am beneficiat de concediu de crestere copil decat la unul din cei 3 copii ai mei.Intre timp am divortat si acum m-am casatorit cu altcineva sunt insarcinata in 7 luni si aveam de gand sa intre tatal in concediu de crestere copil.Iar la articolul 9 spune:La stabilirea celor 3 nasteri si, dupa caz, a celor 3 situatii se iau in calcul si cele pentru care s-a beneficiat de concediu si indemnizatie, precum si de stimulent
Buna ziua.Am o intrebare la care nu stiu unde as putea gasi raspuns.Este adevarat ca daca ai deja 3 nasteri nu mai beneficiezi de concediu de crestere a celui de-al 4-lea copil?As dori sa stiu in ce lege trebuie sa caut.Va multumesc din suflet pentru ajutor.O zi cat mai placuta tuturor.