avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate matculina

Activitate matculina

Răspuns la discuția inchidere firma
ma poate ajuta cineva cu un sfat?:-/
Răspuns la discuția inchidere firma
totusi in perioada 2001-2002 cind se infiintau societatile se atribuia cod fiscal cu R dar dupa o perioada din cate imi aduc eu aminte trebuia sa mergi cu ceva acte parca la registrul comertului sa-ti poata preschimba in CUI cod unic de inregistrare. ceea ce eu nu am facut , ca sa-l preschimb. Daca nu e radiata totusi si merg la ei sa cer dizolvare...radierea prin insolventa ce se intimpla pe urma? Totusi nu cred ca este radiata deoarece cei de la finante mi-au cerut bilantul pe 2011 . Bilant pe care eu nu l-am mai depus din 2004, unde am precizat ca nu am avut activitate in aceea perioada
Discuție inchidere firma
BUNA ZIUA. am infiintat o societate in 2001. am activat cu ea pina in 2002, dupa care treaba nu a mai mers si nu am mai efectuat nici o activitate cu ea dar am ramas cu ceva datorii la stat.Societatea este un SRL cu asociat unic. pe numele societatii nu am nimic (masini,utilaje,etc...) , am depus prin 2003 sau 2004 unde am declarat ca nu am activitate,la finante. Cum procedez sa scap de aceasta hiba? ma puteti ajuta? am citit ceva despre insolventa pe net.