avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 879 soluții astăzi
Forum Activitate vizo

Activitate vizo

Răspuns la discuția rog lamuriri ptr incepere divort.
multumesc ptr sfat,in legatura cu acordul ambilor parinti la eventuala parasire de tara cum este ca nu stiu ce sa fac ,ma refer la plecatul unui parinte cu copii din tara fara acordul celuilalt parinte
Răspuns la discuția rog lamuriri ptr incepere divort.
pai amindoi vrem asta dar nu am incredere in ea si nu stiu ce poata sa faca cu actele daca i le dau ei ,
in cazul in care unul din soti nu vrea divortul ce se intimpla ?

sotia nu lucreaza niciunde ,asta ma ajuta sa cistig custodia copiilor,de 2 ani nu lucreaza ,daca las copii la sotie poate sa plece cu ei din tara fara acordul meu?,eu vreau sa stiu unde vor fi copii iar daca pleaca in alta tara eu nu mai am acces la ei ,sau cel putin asa cred eu

buna seara ,sint in pragul unui divort si vreau sa stiu ce greseli sa evit ,am 2 copii minori si am nevoie de sfaturi ca nu stiu cum sa procedez,sotia merge sa depuna dosarul la judecatorie trebe obligatoriu sa aibe certificatele copiilor la ea sau poate si fara ele sa inceapa procedura de divort ,nu as vrea sa i le dau ptr ca nu stiu ce vrea sa faca si nu vreau sa pierd copii, eu nu pot merge dearece inca eu nu am avocat si ea merge la avocatul ei sa depuna actele ,multumesc