avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 803 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters231669

Activitate ContSters231669

daca imi scade nota la purtare consiliul scolii,desi incidentul s-a produs in afara scolii iar eu am lasat un comentariu de genu "ai uitat sa etichetezi slitul profei"(fara o injuratura sau jicnire asa mare),pe facebook ce nu are legatura cu scoala sau incinta ei, pot sa fac o plangere sau ceva? ...

ma scuzati ca va stresez cu intrebari de acestea dar sunt umpic cam speriat ca profesoara mi-a cerut in consiliu nota scazuta pana la 4,desi cred ca se ajunge pana la 7-8 doar...
buna....eu sunt elev in clasa a 11-zecea,si am urmatoarea problema: unul dintre colegii mei a facut o poza in timpul unei ore de curs la un profesor,aceasta poza fiind postata pe facebook.Eu am postat niste comentarii probabil putin jicnitoarea aduse profesorului,iar acesta a aflat de acea poza si comentarii.Conform regulamentului orcarei scoli pe acel coleg cu poza i-a cerut exmatricularea,iar pe mine m-a amenintat ca o sa faca plangere la comisie si penal pentru comentarile aduse la poza....motiv agresiune sau ceva in genu....poate face asa ceva? sau poate sa ma acuze de ceva?