avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1834 soluții astăzi
Forum Activitate klaussss

Activitate klaussss

da asta doaream :( asa tara asa legi!sunt facute sa le fie lor bine!va multumesc frumos!stima!
As avea nevoie de un avocat,se poate sa contest plangerea de catre judecator la parchet?
mie mi l-a luat ptr o luna dar problema este ca la mine conteaza o luna ,eu din asta traiesc si mai ales ca vin sarbatorile!:(
si daca nu il predau deloc in cat timp se prescrie sau ce se poate intampla?va multumesc frumos ptr raspunsuri!
si daca nu il predau permisul in termen de 15 zile ce se poate intampla?stima!
acum 6 luni mi s-a luat permisul de conducere ca nu am acordat prioritate la trecerea de pietoni , o trecere de pietoni pusa in statia de autobuz,problema este ca nu era nici un pieton in traversare , am avut martor ,nu am fost filmat,cu toate acestea mi s-a respins cererea din prima adica nu am fost decat la o infatisare si mi s-a dat direct irevocabil :>> Respinge plângerea formulată de petenta petentul Claudiu împotriva procesului-verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiilor seria CC nr. 8087864 din 07.05.2011 întocmit de intimatul Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Ilfov ca neîntemeiată. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 30.11.2011. Se mai poate face ceva?mai pot face recurs?au voie sa de irevocabil din prima?