avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 980 soluții astăzi
Forum Activitate VIKY2011

Activitate VIKY2011

putini politisti iti sp ca ai drepturi si ca nu ar tr sa dai o declaratie fara avocat,au tot interesul sa ob aceea declaratie...da ,a dat...si a trebuit sa recunoasca ca nu are carnet...nu mai era cu nimeni in masina...a ramas ca sa stabileasca procurorul ce se va intampla mai departe,a incercat sa se inscrie si la o sc de soferi cu o data care sa fie inainte de aceea in care la prins politia...dar nu a mers si din ce am citit chiar daca s-ar fi inscris la sc tot degeaba.pt ca se pedepseste la fel in afara orelor de sofat

din cate am inteles va exista o amenda intre 500 si 1000ron,dar ma intreb daca se vor aplica si celelalte variante,alaturi de asta.
stiu foarte bn ca nu e de ras.dar eu am vrut sa sp multumesc anticipat pt raspuns dar asa s-a inteles,,,,,,,,
prietenul meu a condus fara permis,fiind la prima abatere.a fost dus la sectie ca sa dea declaratii.urma sa faca scoala de soferi.as vrea sa stiu ce se va intampla mai departe?acum nu mai poate face sc de soferi pana nu se va decide de catre procuror decizia finala .de ce?
in art 86 scrie ca pedeapsa este inchisoarea de la 1 la 5 ani,este adv?eu am inteles ca poate fi inchisoare ,amenda penala ,si nu mai poate obtine permis 5 ani.care din acestea 3 se aplica la prima abatere?????????????? multumesc anticipat pt ras.