avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 928 soluții astăzi
Forum Activitate mutu_catalyn

Activitate mutu_catalyn

Răspuns la discuția Cand se prescrie o contraventie?
ok multumesc frumos....asa o sa fac.... dar cum trebuie sa FAC PLANGEREA???? IN CONTESTATIE SA SPECIFIC LIPSA SEMNATURI?????? SI SA FAC TRIMITERE LA PRECEDENT?????? #-o
Răspuns la discuția Cand se prescrie o contraventie?
pai si ce sa fac? sa fac contestatioe impotriva semnaturii electronice??????? da vad ca scrie asa''acest document a fost generat si semnat comform legii 455/2001 si a hg1259/2001........
Răspuns la discuția Cand se prescrie o contraventie?
pai nu trebuia sa il primesc in 6 luni?????
in data de 22.07.2011 am fost depistat ca am mers fara rovinieta........p.v. s-a intocmit in data de 11.01.2012...... si l-am primit acasa in data de 02.02.2012 ....in og2/2001 scrie clar Art. 13. - (1) Aplicarea sanctiunii amenzii contraventionale se prescrie in termen de 6 luni de la data savarsirii faptei. .........................eu nu inteleg....la mine s-a prescris?????????22-07-2011+6luni=21-01-2012.....cum etse??????:O
ok.....multumesc frumos...... dar vezi ca am inteles ca daca in termen de 2 ani de la data in care s-a dat decizia definitiva nu t-i sa suspendat permisul pedeapsa sa prescris..... intreaba un avocat;)
vad ca dumneavoastra sunte-ti "consultant asig.''...de unde stiti dumneavoastra????/ si daca ar fi asa c-a dum. de cand se pune suspendarea????????? daca pentru faptul ca nu l-am predat mi se da o pedeapsa de 30 zile , cum mai este penal??/
sal.... am contestat un proces-verbal in instanta si am pierdut, si nu am fost in 15 zile de la motivare sa predau permisul de coducere ce ce intampla???? dela politie nu am primit nimic....pot sa circul???????