avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1717 soluții astăzi
Forum Activitate Brixia

Activitate Brixia

Răspuns la discuția calomnie si marturie mincinoasa
Va multumesc, exista un termen in care pot da judecata martorul? mentionez ca martorul a fost audiat pe data de 27 octombrie a.c, iar eu am primit sentinta acasa pe data de 17 noiembrie, inca nu este definitiva. As vrea sa vad daca face recurs, tinand cont de faptul ca relatia noastra este foarte tensionata acum. Ma gandeam sa dau martorul in judecata dupa de legalizez hotararea. Pot cere daune? Va dati seama ca ma razbun pe martorul ei tocmai pentru a-i da o lectie ei si pentru ca nu vreau sa o dau pe ea in judecata ( totul pleaca de la ea ) pentru ca este mama copilului, desi ea nu a avut nici-o retinere sa-mi faca rau.
Buna, la procesul de incredintare minor intentat de mama fiicei mele, am obtinut autoritate parintesca comuna, desi s-a incercat calomnierea mea, un martor a afirmat ca ma droghez. O ancheta DIICOT a stabilit contrariul. Pot da in judecata martorul mincinos? De fapt chiar si avocata ei, care a interogat martorul meu a facut aceleasi intrebari, a insinuat ca ma droghez. Tot avocata a fost cea care a sfatuit-o sa faca denunt, sia asa am aflat de la politie ca am fost anchetat de DIICOT si nu s-a gasit nici-o dovada in acest sens. Este evident ca s-a incercat calomnierea mea ca sa i se incredinteze ei copilul dar a pierdut...