avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 455 soluții astăzi
Forum Activitate sergiuromeo

Activitate sergiuromeo

Buna seara,,ma confrunt cu o problema si va rog sa ma ajutati din pct de vedere juridic.
Astszi 07.08.2018 orele 11.00 pe o canicula ridicata un vecin a dat foc la resturi vegetale ,plasticuri,gunoaie din propria gospodarie,ka cca 2..2,5 metri de casa parintilor,existand pericolul incendierii casei.
Totodata prin fumul gros,nerespirabil a poluat mediul inconjurator.
Mama fiind bolnava ,cardiaca,eu nefiind acasa am apelat nr. Unic 112.
Dupa cca 2 h jumatate au venit doi lucratori de la Primariei ,care, au fost f superficiali,nu au intocmit nici un act constatare PV ,
In situatia relatata ce se poate face din pct de vedere legal?
Acelasi vecin a blocat cursul unui parau,prin tr un ,,baraj " ' saci umpluti cu pietre,fapt ce a dus ls formarea de mal,drumul devenint nepracticabil,catre locuinta mea,atat cu picioarele cat si cu auto.
Spune ti mi va rog f ce i de facut?
Aceasta stare de fapt a fost adusa la cunostinta primariei din zona ,in speta d ului primar.
Ce parghii legale mai pot folosii ,impotriva acestui ,bun vecin,"?
Cu multumiri astept un raspuns.
BUNA ZIUA , VA ROG FRUMOS DACA SE POATE SA MA LAMURITI INTR O PROBLEMA PE FOND FUNCIAR.IN 11.11.2011 TATAL MEU A FOST ALES REPREZENTANTUL SATULUI IN COMISIA DE FOND FUNCIAR , IN CADRUL PRIMARIEI DE UNDE APARTINE.,PRIN VOT DESCHIS DE CATRE ADUNAREA GENERALA IN UNANIMITATE.ESTE NECESARA VALIDAREA DE CATRE CONDUCEA PREFECTURII PENTRU A OCUPA ACEASTA FUNCTIE ? SI DACA SE POATE SA NE DATI MAI MULTE DETALII CU PRIVIRE LA LEGALITATEA SA.MENTIONEZ CA I SA COMUNICAT CA TREBUIE SA ASTEPTE O LUNA SAU DOUA PENTRU A FI PUS IN DREPTURI. VA MULTUMESC.