avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1933 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters233244

Activitate ContSters233244

Răspuns la discuția Recalculare alcoolemie
Aveti idee km cat ma costa sa fac recalcularea probelor de sange?si dak fac aceasta recalculare am sanse mari sa`mi iasa alcoolemia sub 0.8ml/g.Si ink ceva dupa ce ti`au luat probele de sange ma duc eu ca le platesc,sau de asta se ocupa politia?am vb q un prieten si cica politia le plateste,eu nu trebuie decat sa astept sa`mi vina citatia acasa...multumesc inca odata pentru raspunsurile date...
Buna ziua am si o problema..#-o,acum 4 seri am fost si eu oprit de un echipaj de politie,ma`ntorceam de la chindie,precizes k nu am baut decat 4 pahare cu bere la 200ml,mergeam pe un drum public nu stiu dak am mers 100m pana cand ma oprit.ma duceam acasa:(.mi`a facut etilotestul mi`a iesit 0.41ml/g in aerul expirat,,:sorry: sunt la 1 abatere,nu am mai avut antecedente cu politia pana akuma,am permisul de 5 ani..o sa`mi iasa probele de sange peste 0.8?aveti idee?se va tine cumva cont k sunt la 1 abatere si k sunt la limita cu alcoolemia?pot scapa de infractiune?va rog ajutati`ma cu un sfat ..MULTUMESC!!!