avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1477 soluții astăzi
Forum Activitate macelaru21

Activitate macelaru21

freeelis a scris:

Inregistrarile audio nu sunt mijloace de proba , decat in anumite conditii ....

Daca va concediaza si va acorda preavizul de 20 de zile lucratoare , iar dvs nu respectati acest preaviz se poate angaja raspunderea disciplinara a dvs pentru absente nemotivate.


Daca ma voi impaca cu ideea de a fi concediat, as putea face o intelegere cu angajatorul sa ma concedieze fara preaviz?
De cand sunt in medical a mai angajat 2 persoane, dar pe posturi diferite si nici una dintre ele pe acelasi post ca si mine.
Dar daca am o inregistrare audio cu discutia in care mi-a zis ca vrea sa terminam colaborarea?

Daca ma va concedia invocand desfiintarea postului si imi va da preaviz de 20 zile si eu nu sunt de acord sa mai lucrez in preaviz ce se poate intampla?
Buna ziua!
Sunt angajat al une societati comerciale.De 2 luni sunt in concediu medical si voi fi pana la data de 31.12. Patronul firmei la care sunt angajat mi-a spus ca vrea sa incetam colaborarea imediat cum termin concediul medical.Nu mai vrea sa lucrez sub nici o forma la el la firma.Mi-a spus ca daca nu imi dau eu demisia, va desfiinta postul pe care sunt angajat.
Va rog sa imi spuneti daca are dreptul sa ma demita.
As putea sa il dau in judecata pt ca mi-a spus in timp ce sunt in medical ca ma va demite la terminarea acestuia?
Multumesc!