avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 610 soluții astăzi
Forum Activitate kema_78

Activitate kema_78

av.antoanelageaman a scris:

partajul se judeca dupa divort.
puteti aduce precizari intampinarii la termenul viitor


stiu ca se judeca separat, dar stiam ca se timbreaza doar ca si divort daca e trecut ca si capat de cerere, numai ca am uitat in cererea initiala sa il trec ca si capat de cerere.
pot sa il trec intr-o cerere aditionala?

sper sa nu bat campii.............. :O

multumesc!
multumesc!
inca o intrebare, va rog.
completez ceea ce am scris mai sus cu faptul ca am depus in aceeasi zi la judecatoria competenta cerere de chemare in judecata, in care s-au strecurat niste greseli, ex. in loc de anul 2006 apare 1996 iar cand mi-a fost dactilografiata s-a dat copi - paste cum se face de obicei pe o cerere pe care era trecuta baza juridica veche " si anume datele din codul familiei care reglementau divortul pana la data de 01.10.2011.
si se poate introduce ca si catap de cerere si partajul?

multumesc!
buna ziua,
am o intrebare la care sper sa gasesc raspunsul pe acest forum, vazand cat de pertinent si in cunostinta de cauza cse raspunde .
in cazul in care se depune cerere de divort la o instanta care nu are competenta teritoriala de a o judeca, eu in calitate de parat ce trebuie sa fac, depun intampinare si in intampinare relatez faptul ca instanta nu este competenta sa judece aceasta cauza, sau exista o alta procedura?
astept raspuns, multumesc!