avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 909 soluții astăzi
Forum Activitate Elvis Remus

Activitate Elvis Remus

Răspuns la discuția violenta domestica
nu cred ca se mai poat impaca partile,deoarece violenta dureaza de prea mult timp .certificatul medico legal se poate scoate chiar daca de la ziua violentei au trecut 2 zile.?mentionez ca ranile sunt vizibile.
dragii mei am o mare problema.........am un frate dependent de alcool care le face viata grea parintilor mei.si cand spun viata grea.ma refer la faptul ca ii bate in mod regulat, ii ameninta cu moartea,le ia pensia..si toate astea nu se opresc aici:tin sa va spun ca amenita si bate atat pe nepoti ,fratii ce intra sa-l opresca,toate au culminat saptamana asta cand a batut-o pe nepoata mea de 17 ani, pe fratele meu de36 pe tatal meu...de ce va spun toate astea .fiindca bietii mei parinti(batrani ,trecuti de 65 de ani)traiesc cu teama in fiecare zi ca vine sa ii bata.tin sa mentionez ca fratele in culpa are 46 de ani,si locuieste cu parintii mei deoarece a divortat si nu a mai avut unde sa se duca.dati-mi un sfat ce se poate face , in acest caz fiindca politia spune ca nu ii poate face nimic.