avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1094 soluții astăzi
Forum Activitate corbugeanina

Activitate corbugeanina

Răspuns la discuția Furt - judecata in fond
unul recunoaste si unul neaga
Răspuns la discuția Furt - judecata in fond
au luat dosarul de la grefier.intradevar acolo am gasit un material de prezentare a urmarii penale dar lor nu lea adus la cunostinta nimeni acest lucru si nici nu au semnat acel act!unul dintre ei arecunoscut fapta asta il poate ajuta sa ia o pedeapsa mai mica?tin sa precizez ca prejiudiciul care era estimat in dosar este de 108.000 ron !noi am putea contesta in istanta sau ataca nu cunosc exact termenii aceasta suma este fffforte mare acesta suma la centrul de remat exista chitante ce suma de bani au lau 1750 ron .am nevoie de raspunsurile voastre de experienta dumneavoastra sa stim ce sa facem mai tarziu .si in legatura cu avocatul noi am platit in luna mai 2011 suma de 1250 ron` unu`i av`ocat da`r `nu nea reprezentat in `nici o instanta acum dansul este dator sa ne ajute?avem contractul acasa un se specifita ca ia-m dat aceasta suma !am inteles ca onorariul ptr urmarirea penala este de 1000 ron.si inca o intrebure pot fi aparti ambii mei cumnatii de un singur avocat avand declaratii diferinte adica unul n recunoaste si unl nega?
Răspuns la discuția Furt - judecata in fond
multumesc mult am intrat pe portal.just.ro si acolo scrie asa furt calificar art.209.c.p ,stadiu procesual:FOND.Atat scrie nu pot afla mai multe detalii ?Va multumesc anticipat
Răspuns la discuția Furt - judecata in fond
ma scuzati ptr insistenta.Daca au fost trimisi in judecata inseamna ca au probe improtriva lor nu?de au convins procurorul sa bage cazul in tribunal va rog ajutatima .vor fi chemati la audieri si martorii care au depus marturie si in luna aprilie
Răspuns la discuția Furt - judecata in fond
in tot acest timp in care nu au mai fost chemati la politie nu mai aveau interdictie de a parasi localitate adika din luna iunie pana acum ianuarie nu au mai primit nici un semn noi am crezut ca dosar sa clasat si ca nu mai vor fi chemati in instanta
Răspuns la discuția Furt - judecata in fond
nu au fost chemati sa li se prezinte materialul de urmarile penala .din luna iunie nu au mai fost deloc chemati la politie!
cumnatii mei au fost acuzati in luna aprilie de furt unul recidivist altul nu.timp de 60 de zile au fost chemati la sediul politie sa semneze din 3 in 3 zile neavand voie sa parasesaca localitattea ,acum dupa atetea luni au primit o citatie prin care sunt chemati la tribunal ptr prima infatisare ,instanta.de ce dupa 7 luni au fost au fost chemati inseamna ca au gasit noi probe ptr la dosar ?va rog ajutatima cu un raspuns sunt ff ingrijorata ptr ei va multumesc din suflet!