avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Activitate kolea

Activitate kolea

Răspuns la discuția Legea cetateniei romane
UNII dintre cetatenii moldoveni care au cetatenie romana incalca grav Constitutia Romaniei,fara sa fiu judecat, mi s-a intamplat de multe ori in strainatate si anume
-punctul 8 din art 8 din legea 21/1991
-să apăr drepturile şi interesele naţionale, să respect Constituţia şi legile României".(habar nu au ce inseamna)
toate aceste si multe altele sunt luate in deradere.Am incercat sa vorbesc cu ei si am fost injurat ca la usa cortului intr-o limba asa zisa modoveneasca(moldo-rusa)
Multi dintre acesti cetateni sunt o rusine pentru istoria si viitorul Romaniei,dar sa nu uitam ca multi basarabeni isi iubesc originile si neamul,printre ei ma aflu si eu...
concluzie:modalitatea de acordare a cetateniei romane trebuie sa fie cu mult mai stricta!
va urez numai bine!


Răspuns la discuția taxa auto
nu mai platesti nimic,daca autovehicolul a fost achizitionat in leasing la terminarea acestuia titularul a fost obligat sa achite taxa de poluare sau prima inmatriculare
Sunt rezident si detinatorul unui autoturism inmatriculat in Italia,in perioada urmatoare as vrea sa-l inmatriculez in Romania.
Intrebarea mea este,exista modalitati legale de a ocoli taxa de poluare adoptata in 2012?
multumesc anticipat!