avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1903 soluții astăzi
Forum Activitate monaiacob

Activitate monaiacob

Răspuns la discuția drepturi salariale
multumesc pt raspunsuri. sa inteleg ca n-ar avea dreptul sa ma treaca pe o pozitie inferioara, odata ce am primit o decizie in acest caz. iar daca am trecut pe o sectie de geriatrie intre timp mi se va inmana o decizie de asistent medical principal cu studii superioare in sectia de geriatrie.
in privinta salariului voi avea 1773 asa cum aveam cand am plecat, dar apoi? marturisesc ca am intrat in concediu de maternitatea pe lega veche.
Răspuns la discuția drepturi salariale
si sa ma treaca inapoi pe studii de scurta durata? si diploma de licenta? ce fac cu ea? o arunc? oare de ce ne mai straduim sa ne perfectionam, ca apoi sa nu ni se dea drepturile? sau dupa ce ni s-au dat sa se ia? nu mai inteleg nimic...
buna ziua. ma numesc Mona, sunt din Iasi si sunt asistenta medicala la un spital din Iasi. momentan sunt in concediu de crestere a copilului de 2 ani. mentionez ca imi in februarie imi reiau activitatea. am intrat in concediu in 2010, la momentul respectiv eram angajata pe post de asistenta medicala cu studii superioare principala, cu un salariu de 1773 lei. am fost angajata pe post de asistenta cu SSD in 2003, in 2008 mi-am dat examenul principal, iar in 2009 am absolvit anul IV la facultatea de medicina, in noiembrie 2009 am primit decizia de trecere pe post de asistent medical cu studii superioare principal. intrebarea mea este, daca conform noii legi mi se pastreaza functia de asistent med. principal cu studii superioare, ce salar voi avea conform noii legi, ce drepturi am la intoarcearea in campul muncii?(mentionez ca inainte eram pe o sectie de medicina interna, intre timp s-a transformat in sectie de geriatrie). va multumesc