avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Activitate cozette

Activitate cozette

Multumesc pentru raspuns, m-am lamurit pe deplin!
Am sesizat de asemenea si 'ţepii'. Suntem oameni si nimeni nu e perfect, dar nu stiu daca e cazul sa taxam fiecare scapare.
Alin. (2) al art. 95 din Legea nr. 188/1999 republicata, cu modificarile si completarile ulterioare, a fost introdus de catre ORDONANTA DE URGENTA nr. 105 din 6 octombrie 2009, art. I pct. 20, articol care a fost abrogat expres prin art. V din Legea nr. 140/2010 pentru modificarea si completarea Legii nr. 188/1999. Asa am inteles eu din cate am mai citit. Asteptam sa-mi confirmati sau infirmati aceasta informatie. Multumesc.
Si alta intrebare: ce se intelege prin 'interes personal legitim'? Poate fi si acest caz de pensionare pe o anumita perioada?
Multumesc pentru raspunsul prompt. Am inteles ca acest articol e abrogat de Legea 140/2010.
Am o intrebare: - am o vechime in munca de 31 ani si varsta de 50 ani si sunt functionar public. Din 2011 am certificat de incadrare in grad de handicap accentuat si din ian. 2012 decizie medicala de incadrare in gradul II cu termen de revizuire la 1 an.
Intrebare: se poate suspenda raportul de munca in vederea pensionarii de invaliditate, in eventualitatea ca la revizie comisia sa decida reluarea activitatii, sau acesta trebuie sa inceteze ? Cu multumiri.