avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Activitate cotyaliaseu

Activitate cotyaliaseu

doar k dak eram asa panikt...nu am deranja de 1an si cva...!
singura problema e k vreau sa stiu dc? atat nimic altceva...
orice interceptare nu poate depasi 120 zile pt o singura fapta!!! nu???...dar de ce sa dureze peste 400 zile??...nu e ceva ilegal??? parerea mea...
dak era sa ma simt cu musculitza pe caciula nu stateam atat timp sa ma deranjeze...sau eram inchis de mult,NU??...fara suparare
nu am intentat proces in tara si sincer nici nu as vrea,,pt k sunt sigur k nu se va intampla nimic!!! nu sunt sunt singurul care am aceasta problema, am cautat pe net si am mai gasit persoane care sunt in aceeasi ipostaza ca si mine... si nu recunoste nimeni nimic,oficial, ...tocmai de aceea nu vreau sa cheltuiesc bani in tara!!!(mai ales k nu respecta nici constitutia,nici juramantul depus si depasesc si sarcinile de serviciu)

{vreau sa-i deconspir,mai am putin,(nu conteaza cum pot sau cum stiu)...si nu in tara!!!}

trebuie neaparat sa am o decizie irevocabila pt a face o plangere la CEDO??

va multumesc pt intelegere!!! dar daca crede cineva k ma poate ajuta cu ce sa scriu in viitoarea plangere catre CEDO....va rog sa postati!!!
P.S. cum am mai spus,am vb si cu alti avocati care "se dadeau mari si tari" pana cand le-am spus despre ce e vorba!!...tin sa cred ca lor le era frica k sunt interceptat,...si nu mie!!!..si pana la urma daca imi era frica de ceva nu ma duceam in gura lupului!!!
.........pt oricine vrea sa citeasca,am doua facultati la activ(lauda de sine nu miroase a bine)!!

Sper sa-mi fiti de ajutor!!!

Va multumesc anticipat







1.am inteles punctul dvs de vedere(legal)....doar k dvs nu ati inteles titlul(fara suparare).
2.dreptul la viata personala mi-a fost incalcat...tocmai de aceea doresc sa stiu mai multe(cunosc si eu legea......si am mai discutat cu alti avocati,nu pe net,doar k ma gandeam si la alte pareri,...interceptarile legale se fac pt max 120 zile ....iar eu am mai mult de 400,deci in momentul de fata au devenit de mult ilegale...,cum am zis nu am gresit cu nimic),tocmai de aceea am trimis peste tot cererea pt exercitarea dreptului la acces.
3.vreau sa va spun k am depus plangeri pt a mi se aduce la cunostinta dak exista acte premergatoare.
4. ce alte institutii mai au abilitatea de a intercepta convorbirile??....mai sunt si altele inafara de SRI,facand abstractie de la temeiul legal!!!
.......pe drept vorbind....banii pe interceptari se duc doar de ochii altora,,..nu de ochii nostri..k doar nu prea vad sa intre multi pe la puscarie...ma refer la oameni inportanti!...sau ce? dak ai o pila sus pusa in parlament scapi de SRI?? mai multi sunt lasati sa scape din probleme de procedura....pt ce traiesc acesti oameni ??? sa faca rost de bani cum a facut si procurorul kre a luat spaga 300.000 euro de la vrajitoare?? mai bn nu lasa sa moara oamenii pe la usa spitalelor kre s-au inchis din lipsa de fonduri!@!!! .....pe cand fondul pt interceptari(sau siguranta nationala)....manank toti banii!!! de park am avea noi romanii cva de castigat,asa amarati cum suntem....cel putin eu kre ma consider un cetatean kre ink supravietuieste!
...asa k dak credeti k ma puteti ajuta cu un model de cerere pe kre sa o depun la CEDO,,...avand in vedere k pot nominaliza si kteve persoane..(acel lucru sigur)...va rog...,,,dak nu continuui cu ce optiuni am!!......
P.S. FIECARE CU CE ARE
bun.!!! dar dak eu stiu din SURSE SIGURE k imi sunt interceptate (tele)comunicatiile de catre SRI,,,cum pot afla din ce motiv???
urmarit penal nu sunt,deoarece nu am gresit cu nimic,nu am facut nimic ilegal! (am trimis la MAI cerere pt exercitarea dreptului la acces si mi-au trimis raspuns k nu sunt urmarit penal),nu atentez la siguranta nationala...deci nu ar trebui sa existe motiv pt urmarirea mea!! pentru a afla,ar trebui sa-i dau in judecata sau sa depun o plangere la CEDO??
exista cumva un alt model de cerere(inafara de cererea pentru exercitarea dreptului de acces)sau de plangere, prin care se poate afla cum si de ce ne sunt prelucrate datele cu caracter personal,sau de ce ne sunt incalcate anumite drepturi, precum dreptul la o viata privata si familiala,astfel fiind incalcate anumite drepturi prevazute de C.E.D.O???!!!
.....poate aflu si eu un raspuns!!
Va multumesc anticipat.