avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Activitate HerrMarikanu

Activitate HerrMarikanu

Multumesc. Rezumat foarte clar.
Buna ziua,
Cum se poate separa o scara dintr-o asociatie de proprietari deja constituita (si formata din 7 scari), astfel incit sa devina o asociatie de proprietari de sine statatoare. Si in ce conditii. Multumesc.
Răspuns la discuția declaratie D112
Conducerea asociatiei nu arata niciun document, nu semneaza/stampileaza nicio lista, orice cale de dialog este taiata, iar lumea sta pasiva.
Eu trebuie sa dovedesc ca nu se plateste nimic la buget, pentru salariile care se iau, pentru a putea merge mai departe.Din acest motiv trebuie sa stiu daca se depune sau nu D112, deoarece ei incaseaza si impozitele.
Răspuns la discuția declaratie D112
Sunt simplu membru si vreau sa stiu daca se platesc impozitele si taxele pe salarii.
Discuție declaratie D112
Cum pot sa aflu daca o Asociatie de proprietari depune D112?
Răspuns la discuția Plata reparatii din locuinta
Este un rationament valabil, dar nu stiu citi administratori il aplica in practica.
Cred ca asigurarea este prima optiune viabila.
Multumesc mult.
Răspuns la discuția Plata reparatii din locuinta
Multumesc pentru raspunsul detaliat. Se pare ca aveti dreptate si exista o logica.
Dar,in acest caz, locatarilor aflati sub acel apartament si care au suferit de pe urma inundatiei provocate de spargerea tevii comune, cine le repara?
Răspuns la discuția Plata reparatii din locuinta
Si care este baza legala?
Daca pentru repararea unei tevi comune a blocului, s-a spart masca din beton care o acopera, cine plateste repararea mastii din locuinta? Asociatia sau proprietarul? Repararea tevii a fost platita de asociatie.