avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Activitate gheorghitabogdan

Activitate gheorghitabogdan

am recunoscut k am traso de par,dar nu am am recunoscut k am traso de par pentru a fi transportata cum scrie procurorul in rechizitoriu....acum urmeaza apelul pe urma urmeaza recursul (asa cred)....nu inteleg dc ma bagat si la trafic de minori doar k am fost in acelasi local cu victima si unul din inculpati....procurori sustin k si eu i-as fi propus sa plece in strainatate...dar in realitate eu nici macar nu o cunosc pe fata si nic fata nu ma cunoaste pe mine,doar dupa nume ma cunoaste,nici macar nu stie cum arat! macar sa ma achite la trafic de minori! at cred k as sanse mai mari la suspendare? dumneavoastra ce spune-ti?... inca o intrebare as putea cere rejudecarea cazului? cand o audiato p aceea persoana avocatul meu nici macar nu se afla in sala de judecata deci practic in apararea mea nu sa pus nici o intrebare! va multumesc
va multumesc pentru ajutor...asta ma framanta si pe mine,aceasta pedeapsa imi strica viitorul...avocatul meu a cerut achitare! daca mi-ar micsora pedeapsa,atunci pot sa profit de suspendare pedepsei...sau nu am deloc sanse la asa ceva :(( ce altceva as putea face in momentul de fata? ce cai de atac as mai putea avea in acest stagiu al procesului,oftul meu este k eu nu am participat la recrutare personaei minore din dosar,la traficul de persoane mi-am recunosct vina. Alta problema ar fi si suma de bani pe care au cheltuito parinti mei cu mine respectiv 127 de milioane doar p avocat...si acum la sfarsit sa primesc executare :( nu stiu ce sa ma fac,va rog sa ma ajutati.
am uitat sa precizez,unul din inculpatii din dosar a fost condamnat la 3 ani cu supendare iar celalalt la 10 cu executare,iar traficul nu a avut loc,nici o persoana nu a fost transportata peste granita iar la dosar ca probe sunt numai declaratile partilor vatamate. Am doar 20 de ani,nici o abatere pana acum..Va multumesc
Buna ziua...am si eu o intrebare la care va rog foarte frumos sa ma ajutati...Am primit 4 ani de inchisore pentru trafic de persoane si trafic de minori...intrebarea mea este am sanse sa primesc la recurs o pedeapsa cu suspendare...nu am mai avuut nici un fel de probleme penale pana acum...si am fost judecat in stare de libertate...va rog frumos sa ma ajutati..va multumesc