Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pot primi pedeapsa cu suspendare??
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pot primi pedeapsa cu suspendare??

Buna ziua...am si eu o intrebare la care va rog foarte frumos sa ma ajutati...Am primit 4 ani de inchisore pentru trafic de persoane si trafic de minori...intrebarea mea este am sanse sa primesc la recurs o pedeapsa cu suspendare...nu am mai avuut nici un fel de probleme penale pana acum...si am fost judecat in stare de libertate...va rog frumos sa ma ajutati..va multumesc
Este foarte greu de spus deoarece regula o constituie pedeapsa cu executare.
Oricum va trebui sa va angajati avocat si sa va aparati cat puteti de bine.
Imposibil nu este...
Foarte greu spre nicio sansa....infractiunea este grava si de la 4 ani cu executare la o peseapsa cu suspendare nu prea se ajunge in recurs. Vorbiti cu avocatul si incercati.
De putut se poate si o pedeapsa cu suspendare pentru ca exista astfel de solutii dar este foarte greu...
Asa cum spuneam anterior, regula este pedeapsa cu executare...
Insa exista si exceptii...de la caz la caz...
am uitat sa precizez,unul din inculpatii din dosar a fost condamnat la 3 ani cu supendare iar celalalt la 10 cu executare,iar traficul nu a avut loc,nici o persoana nu a fost transportata peste granita iar la dosar ca probe sunt numai declaratile partilor vatamate. Am doar 20 de ani,nici o abatere pana acum..Va multumesc
V-am spus ca nu este imposibila o pedeapsa cu suspendare dar depinde foarte mult de ceea ce se afla la dosarul cauzei...
Se pare ca ati descoperit acest lucru vis a vis de suspendare...
Patiti un avocat care sa va apere cat se poate de bine.