Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pot primi pedeapsa cu suspendare??
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pot primi pedeapsa cu suspendare??

Buna ziua...am si eu o intrebare la care va rog foarte frumos sa ma ajutati...Am primit 4 ani de inchisore pentru trafic de persoane si trafic de minori...intrebarea mea este am sanse sa primesc la recurs o pedeapsa cu suspendare...nu am mai avuut nici un fel de probleme penale pana acum...si am fost judecat in stare de libertate...va rog frumos sa ma ajutati..va multumesc
Faptul ca ati prezentat doar o parte din ce scrie in rechizitoriu nu echivaleaza cu o recunoastere, in consecinta recunoasterea nu a avut loc.
Nu va putem spune daca aveti sanse la o suspendare deoarece nu cunoastem dosarul, iar dvs sunteti mult prea subiectiv in aprecierea faptelor. Nu puteti cere rejudecarea cauzei din cauza ca avocatul dvs nu se afla in sala de judecata cand a fost ascultata partea vatamata, este vina lui ca nu isi indeplineste obligatiile fata de client.