avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1561 soluții astăzi
Forum Activitate anckdiana

Activitate anckdiana

Răspuns la discuția custodia copilului
Multumesc pt sfat si incurajari,multumesc din suflet
Răspuns la discuția custodia copilului
nu stiu ce sa mai fac,pt.k imi este frica si de el,frica si ca poate mituii judecatorii,pana acum am castigat dar acum a inceput sa ameninte ca cumpara procurori etc,a inceput sa-mi fie frica k imi pierd micuta cu toate probele care le am,cu tot lam contrazis in instanta am avut acte sa dovedesc ca ma batut ca micuta este sanatoasa k am cu ce sa o intretin,k in momentul cand imi aduce fetita are un comportament diferit,chiar si de la protectia copiluluisi de la psihologi de acolo.cu toate astea simnt k tot imi va lua fetita.sora lui are 'reletii.cu politistii si ma ameninta ca cunoaste si mi-o va lua.CE SA FAC?
Răspuns la discuția custodia copilului
Buna ziua,am o fetita in varsta de 3 ai si 11 luni,am bagat actele de divort in 2010 iulie,am castgatigat custodia micutei,a facu recurs,din nou am castigat la angajat pe domnul [editat numele]de la asociatia [editat numele] a facut ordonanta presedentiala ,primeam telefoane de la domnul... si ma ameninta k imi ia copilul daca nu accept sa fie micuta 3 saptamani la mine 3 la tata,vreau sa va spun ca inca de cand eram insarcinata tatal ma punea sa pun fetita pe numele surori lui kre este in varsta de 37ani si nu are copii,sub pretextul sa primesca cei 8milioane de lei de la stat k are carte de munca.de cand mam casatorit nu am stat decat 4 luni in locuinta sotului deoarece m-am mutat la mama mea pentru k sau apucat de renovari,am revenit cand fetita avea 1 an ,am stat 3 saptamani dar...dormeam si cu cumnata in pat,eu,sotul,fetita si sora toti intr-un pat,dupa urma surorii luam bataie,ii duce dimineata mancarea la pat surori s.a.m.d..am venit in casa mamei mele,eu momentan nu lucrez ma ocup de micuta,mama mea lucreaza in anglia si castiga foarte bine,am dus in instanta ce primesc de la mama.a venit si in casa mamei mele si m-a batut cu copilul in brate am dus si de la politie,acum se leaga de faptul ca este bolnava,vreau sa va spun k niciodata nu am mers cu copilul la medic decat pantru vacinuri sau pentru o raceala care o face orice copil,spune keste foarte zlaba k nu ii dau sa manance la aproape 4 ani are 18kg,este sanatoasa am dus adeverinta de la medic.Are program de vizita de sambata de la 10 pana duminica la 16,cand imi aduce fetita numai prostii o invata''k ma ...,k sunt catea.etc''ca eu nu sunt mama ei k 'ionela''fosta cumnata'este mama ei.dupa fiecare vizita de la tata mergeam cu copilul la psiholog,mi-a trimes protectia copilulii de 6 ori acasa,nu au gasit nimic in neregula,Acum vrea el custodia copilului,nu este definitiv mai avem o infatisare dupa care daca nu ii convine va face recurs la Bucuresti,SINCER NU MAI POT.Ce ma sfatuiti sa fac am respectat programul lui de vizita ,1 si al 3 saptamana din luna.1 sapt in vacanta de iarna,2in vacanta de vara,el vrea urmatosul program:in fiecare saptamana de joi ora 12cand iese de la gradinuta pana duminica,2 saptamani in vacanta de iarna si 1luna si 2saptamani in cea de vara,Sfatuiti-ma cum sa procedez.nu ma inteleg,stiu k nu se ocupa de fetita,mama merge la psigiatru iar sora bolnava de hepatita,asta e casa unde merge micuta mea.CE SA FAC?