avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1069 soluții astăzi
Forum Activitate tastadaf

Activitate tastadaf

Deci , in mare ... trebuie sa intocmesc un raport cu totul ce a facut ea , gresit ....


Comisia pot fi doar eu ?
Spuneti-mi va rog cum se face un raport ? cercetare disciplinara ? ... NU m-am mai intalnit cu asa ceva nici o data
Buna ziua !

Am angajat in oct . 2011 o doamna la firma mea de transport marfa . In 01.02.2012 am angajat inca un om deoarece primul angajat NU este productiv , nu comunica , ne barfeste pe la spate , nu tine cu firma si am niste screen shoturi cu e-mailul ei , mai precis o conversatie intre ea ( prima angajata ) si adm unei alte societati care i-am intarziat cu o plata 3 zile , ea il indruma sa ma dea pe bursa ca si eu asa fac cand nu platesc ... , i-a dat numarul meu personal si i-a zis ca mai rar angajata ca si ea sa tina cu altii . Cu salariul catre ea nu am intarziat nici o data . Acum de cand mai are o colega care ESTE foarte productiva , ea este si mai inchisa , se stramba cand ii vorbesc , vorbeste toata ziua la telefon cu prietenele , si nu face comisionul la intermedieri cat l-am stabilit prin fisa postului . Era sa luam o teapa de 2400 de euro deoarece ea NU a verificat bonitatea unei firme in prealabil de a colabora cu ea , si la sfatul meu cadata viitoare sa fie mai atenta a spus ca pe ea o lasa rece . Nu da curs la toate e-mailurile . RECUNOSC am facut o greseala cand am angajat-o !!! VA R0G , ajutati-ma cum o pot da afara ? PLSSS !!!!:sorry: