avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Activitate popescu_adrian

Activitate popescu_adrian

Răspuns la discuția Scutire impozit programator
Da...este!!! Sunt raspunsuri haotice .si se fac corelatii in necunostiinta de cauza !!! sa fie modificata legea data ptr scutirea impozitului pentru sistemul Bologna, doar in acel moment departamentele de HR ar trebui sa ia masuri, altfel ar trebui dati in judecata!!!!!
Răspuns la discuția Scutire impozit programator
Sunt in aceeasi situatie, ca cea mentionata mai sus, in care mi s-a cerut pentru sistemul Bologna licenta - Ciclul I + master - Ciclul II ca ambele sa fie cu specializarea intr-una din facultatile mentionate in Ordinul din 2004. Ar fi perfect, daca in momentul primirii unui raspuns de la Ministerul Muncii, acesta sa fie facut public...
Ordinul pentru scutirea de impozit al celor cu specializari ce se preteaza scutirii de impozit este din 2004.au diploma de absolvire a unei forme de invatamant superior de lunga durata, eliberata de o institutie de invatamant superior acreditata, avand inscrisa una dintre specializarile: Automatica, Calculatoare, Informatica, Matematica, Cibernetica, Electronica, respectiv una dintre specializarile cuprinse in anexa nr. 2, si presteaza efectiv una dintre activitatile prezentate in anexa nr. 1

Eu am absolvit facultatea de Informatica in 2010, Ciculul I - Studii universitare de licenta, sistemul Bologna.
De la Hr am primit ca raspuns faptul ca specializarea din timpul facultatii nu este suficienta, si am nevoie si de diploma de master pentru a demonstra "Studiile de lunga durata"
Citez "Conform noilor prevederi din invatamint, studii universitare de lunga durata sint considerate cele de dupa efectuarea ciclului II, adica obtinerea masterului, deci vom avea nevoie si de o copie a Diplomei de Master. "
Este intr-adevar necesar sa ai si diploma de master pentru a fi eligibil scutirii de impozit?