avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Activitate HutuSimona

Activitate HutuSimona

In acest caz nu pot face altceva decat sa ii dau in judecata dar cheltuielile eu nu le pot suporta... se poate sa ma ajute un avocat care ar putea fi ,in urma procesului ,platit tot de firma de transport?
Si eu am sunat la OPC dar nu reusesc sa vorbesc cu nimeni...au trecut 2 saptamani si jumatate iar cei de la firma de transport nu fac altceva decat sa ma duca cu vorba...sunt de o nesimtire crunta...Maine au spus ca ma vor suna dar daca nu se rezolva nici maine as dori sa ii dau in judecata...doar ca eu sunt studenta si nu imi pot permite astfel de cheltuieli...cum as putea sa procedez?
Buna ziua...si eu sunt in aceeasi situatie...am calatorit pe ruta Targu Mures Bucuresti si mi-a fost furat bagajul... Am fost in ziua cu incidentul si am facut si o sesizare la sectia de politie.Desigur am sunat in repetate randuri la firma de transport dar nimeni nu mi-a dat un raspuns concret..Am inteles ca firma respectiva are o asigurare de bagaje dar nesemnificativa(200 lei).Am fost la Bucuresti la sediul firmei si acolo am fost informata ca soferul brusc s-a imbolnavit si ca nu a mai venit la munca (cam dubios).Aproape ca a trecut o saptamana si nu am nici un raspuns concret...cum as putea sa continui ?