avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 969 soluții astăzi
Forum Activitate oana_01

Activitate oana_01

Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Succes la examen si chiar va rog sa promovati ca sa nu am concurenta la vara! :rolleyes: :luck:
Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
[ link extern ]

S-a sistat si cel de la Alba :(
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Ice Hellene a scris:

Multumesc tuturor pt urari! Sunteti f draguti! :hugall:


La multi ani, Hellene! Iti spun asa pt ca anul asta spargi gheata si n-o sa mai fii "Ice" anyway ;) sa ai o zi fantastica si un an excelent! (asta nou pe care l-ai inceput) :kissing: :vishenka:
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Asa cred si eu. Pt toate fazele, contestatia nu suspenda executarea cand se refera la luarea/mentinerea/incetarea de drept a mas prev. Si, per a contrario, nu se aplica inlocuirii.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
Eu cred ca este cineva care iti indruma pasii cat de cat. Nu-ti face nimeni treaba, dar nici nu cred ca intri in sedinta doar cu pregatirea teoretica, poti sa reciti codurile si legile cu toate semnele de punctuatie. Deci, daca o sa apara un post la CA in circumscriptia careia domiciliezi eu zic sa faci o incercare, ca nu stii niciodata. Nu tre sa gandim negativ "daca intru si nu ma ajuta nimeni", ci "nu ma asteptam sa am oameni atat de binevoitori". Pana la urma, personalul auxiliar de specialitate (cel deja angajat) este obligat sa fie respectuos, calm, amabil cu noi si lipsit de aroganta, ca doar am citit la organizare judiciara, nu? :P
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
cristian i a scris:

cererea de interventie principala

a.se face printr-o simpla petitie
b.se face in forma ceruta pt cererea reconventionala
c.are cuprinsul stabilit expres de lege
d.are cuprinsul cererii de chemare in judecata




d
Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
Acum m-am uitat si eu pe subiecte. Mi s-a parut mult mai greu ca la SNG. Sa redai articole integral...mai ales 93 din ROI instante; de fapt, subiectele au fost de redare integrala a articolelor. Pe de alta parte e de inteles: la SNG ai 6 luni de curs, timp in care poti sa pui la punct legile, pe cand dupa examenele de genul asta intri direct in actiune, sa zic asa :)
Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
DahliaNoir a scris:

oana_01 a scris:


Inseamna ca ne vom mobiliza pt urmatorul examen, cum zicea si Dahlia, sa nu ne mai ia pe "nepregatite", sa fim in primii 70-80 ca sa nu stam cu stres pana la final :) Spor la studiu celor care continua cursa! :luck:


Tu mobilizeaza-te pt INM in septembrie..eu cred ca acolo e locul tau.


Iti multumesc pt incurajare, DahliaNoir. Parca nu mai am forte pt mai departe. Daca pana in august va aparea un concurs de grefier la CA Iasi si il ocup, acolo raman pana in vara lui 2015. Sunt prea dezamagita ca sa pot continua o lupta de anvergura INM.
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Macar o reexamineaza acum si nu intr-o alta sesiune.
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
_Maya_ a scris:

...se poate deci intampla si asa ceva...
[ link extern ]
:coffee:


mi-e mila de ea :( e invatatura de minte si pt noi, sa fim atenti cand predam lucrarea