avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Activitate valica_21

Activitate valica_21

acum daca nu platesc ce se intampla? trebuie sa mai primesc vreo somatie? pentru ca din martie pana acum nu am mai primit nimic
am vandut o casa in 2008 dar am mai locuit in ea cateva luni timp in care m-am inteles cu noul proprietar sa nu platesc nimic, iar noul proprietar nu a platit costurile pentru energie termica fapt pentru care societatea Uzina termoelectrica m-a actionat in instanta pe mine.am fost citat de 3 ori si nu m-am prezentat. acum am primit o comunicare prin care mi se spune ce s-a hotarat in 14.08.2009 adica :
Admite cererea. Somează debitorul către creditoare la plata sumei de 2.023,01 lei reprezentând contravaloare energie termică furnizată pentru perioada 01.01.2008-31.03.2008 – 1.548,58 lei, şi penalităţi de întârziere calculate la data de 10.02.2009 – 474,43 lei, în termen de 30 de zile de la comunicarea prezentei ordonanţe. Obligă debitorul către creditoare la plata sumei de 39,3 lei reprezentând cheltuieli de judecată. Cu drept de cerere în anulare pentru debitor, în termen de 10 zile de la comunicare. Soluţionare

si acum zice: investeste cu formula executorie sentina civila amintita mai sus nr. 4715/14.08.2009 din dosarul.....IREVOCABILA

aceasta comunicare are data 25.03.2010

acum ce mai pot face? ce mi se poate intampla?
datoria este pe perioada cand eu locuiam acolo dar legal nu mai eram proprietarul si totusi ei pe mine m-au actionat in instanta la spusele noului proprietar
am vandut o casa in 2008 dar am mai locuit in ea cateva luni timp in care m-am inteles cu noul proprietar sa nu platesc nimic, iar noul proprietar nu a platit costurile pentru energie termica fapt pentru care societatea Uzina termoelectrica m-a actionat in instanta pe mine.am fost citat de 3 ori si nu m-am prezentat. acum am primit o comunicare prin care mi se spune ce s-a hotarat in 14.08.2009 adica :
Admite cererea. Somează debitorul către creditoare la plata sumei de 2.023,01 lei reprezentând contravaloare energie termică furnizată pentru perioada 01.01.2008-31.03.2008 – 1.548,58 lei, şi penalităţi de întârziere calculate la data de 10.02.2009 – 474,43 lei, în termen de 30 de zile de la comunicarea prezentei ordonanţe. Obligă debitorul către creditoare la plata sumei de 39,3 lei reprezentând cheltuieli de judecată. Cu drept de cerere în anulare pentru debitor, în termen de 10 zile de la comunicare. Soluţionare

si acum zice: investeste cu formula executorie sentina civila amintita mai sus nr. 4715/14.08.2009 din dosarul.....IREVOCABILA

aceasta comunicare are data 25.03.2010

acum ce mai pot face? ce mi se poate intampla?
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
eu am note mici si dupa parerea mea au fost multtttttt sub asteptarile noastre.si altii au fost si mai surprinsi
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
s-a afisat la giurgiu.au luat 8 din 28. notele sunt f mici........eu am picat:(

astept si alte rezultate...
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
buna !!!!acum vin de la examen.eu sunt din giurgiu
subiecte penal:
1 reabilitarea de drept :notiune,conditii,cazuri speciale
2 continutul constitutiv al infractiunii de talharie
3minoritatea faptuitorului:cauza care inlatura caracterul penal al faptei
procedura
1cauze care impiedica punerea in miscare a actiunii penALE:ENUMERARE SI ANALIZA ACESTORA
2liberarea provizorie sub control judiciar
3cazuri de contastatie in anulare:analiza


nu am putut sa mai miscam la penal si procedura.am constat o schimbare radicala a atitudinii supraveghetorilor.nu stim de ce dar....au fost mai severi
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
da oana sunt eu din giurgiu.mai esti pe forum?
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
e cineva din GIURGIU?
STIE CINEVA LA CE ORA E MAINE EXAMENUL CA AM UITAT!!!!!!!!!
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
de miscat s-a miscat ne-a lasat sa mai sosotim dar....la corectat e posibil sa ne arda.sa vedem ce iese.era important sa atinge toate punctele.la civil s-a afisat baremul si am acumulat in jur d nota 8 la civil si la procedura tot cam asa
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
hai ca le scriu aici ppate vine cineva de la examen si le vrea:
civil: 1 suspendarea prescriptiei extinctive
2 pretul in contractul de vanzare-cumparare
3 acceptarea mostnirii sub beneficiu de inventar
procedura
1aratarea titularului dreptului
2cererea de chemare in judecata
3 motivele contestatiei in anulare