avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 586 soluții astăzi
Forum Activitate ciurcanuioan

Activitate ciurcanuioan

Ok , dar la oprirea din pensie , se tine cont de faptul ca eu cu acei 700 ron pe langa cheltuielile de intretinere , sunt bolnav de ceroza hepatica gradul III, si practic daca mi se face oprire pe pensie eu nu mai pot supravietui ? Exista vreo procedura prin care eu pot sa i impiedic sa faca acest lucru ? Multumesc anticipat !
In urma cu cativa ani am facut un credit pentru bunuri personale , pentru nepotii mei ! Aflandu-ma in imposibilitate de a plati , in fiecare zi sunt sunat de minim 3 ori pe telefonul fix si pe cel mobil , unde acei recuperatori de credite ma agreseaza zi de zi la telefon ! Mentionez ca eu nu mai pot plati acele credite , primesc zi de zi mesaje , plicuri prin posta cu amenintarea executorului judecatoresc ! Valoarea creditului a fost de 2000 ron dar cu penalizari a ajuns la 5000 ron ! Nu este o suma foarte mare ! Locuiesc intr-un imobil inchiriat , in scrisorile cele primesc se mentioneaza ca va veni la domiciliu executorul judecatoresc si va incepe executarea si in lipsa mea ; Intrebearea mea este : poate intra executorul judecatoresc atata timp cat imobilul este inchiriat ? Am doar o pensie de 700 ron ! Ce solutii pot fi luate impotriva mea ? Va multumesc !