avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 592 soluții astăzi
Forum Activitate ancasimo25

Activitate ancasimo25

multumesc mult pt raspuns
socrul meu lucreaza ca a sofer cu contract pe perioada determinata pana pe data de 9.09.2014 iar acestia vand din masini si au zis ca vor da afara mai multi soferi,intrebarea este ca acestia nerespectand perioada contractuala ce poate face socrul meu in acest caz?acesta normal ar trebui sa beneficieze de ceva de la ei pe perioada contractuala ramasa?
va multumesc si astept un raspuns urgent va rog frumos
aveti dreptate ca fiecare copil are drepturi dar,atunci cand timp de 2 luni nu poti sa vezi copilul find amenintati ca vezi tu ce patesti daca te duci adica esti amenintat te gandesti ca nu sunt sanse pe cale amiabila sa ajungi la o intelegere si te informezi pe cale legala ce ai putea face,intradevar copii au cel mai mult de suferit aici,un copil ce creste fara un parinte sufera toata viata,dar este important sa nu uitam ca acei copii au sentimente si nu pot fii tratati ca niste obiecte de la unu la altu,eu sunt casatorita am o fetita si voi face tot ce pot ca ea sa creasca in familia unita fara sa fie nevoie sa fie inpartita de noi ca parinti sa nu ajunga ca un obiect pe care doi parinti il inpart. Fiecare copil are dreptul si nevoie de o familie unita si de multa dragoste
nu a lucrat inainte mamica si beneficiaza de cei 200de lei pe care mama ei oricum nu-i trimitea si cu care se intretineau cei trei,tatal,mama si fratele,dar el nu vrea sa ia copilul de langa mama dar ea nu vrea sa mai tina legatura cu el ea find in alt oras si el in bucuresti,cumnatul practic vrea sa stie ce drepturi are asupra copilului mai ales dreptul sa stea si la el baiatul,si eu am o fetita de 9 luni si nu as putea sa ma gandesc sa nu creasca langa mine,stiu ca un copil nu ai cum sa-l cresti cu 42 de lei,dar nici sa traiesti cu grija zilei de maine daca ai ce sa dai de mancare copilului sau daca ai un pampers la copil.cam asta este traiul copilului acolo unde este acum
multumesc pt raspuns,dar va rog sa-mi spuneti daca ea sta cu parinti si fratele,neavand si alt venit inafara de alocatia copilului cu care traiesc toti cei mai sus mentionati,are vreo sansa sa obtina tatal custodia copilului daca dovedeste ca are cu ce sa-l intretina?si de la ce varsta poate incepe demesurile in instanta daca tot nu se inteleg de vorba buna.multumesc la toti cei care au raspuns
buna ziua,am dori sa aflam ce drepturi arecumnatul meu care are un baietel care are aproape 2 ani,rezultat din relatia care dureaza din 2009 nefind casatoriti,ea a plecat la parintii ei fara acordul lui si ameninta ca nu mai are nici un drept sa vada sau sa vb cu copilul,aceasta este in brasov el in bucuresti si ea vrea sa schimbe nr de telefon ca sa nu mai tina legatura tatal cu copilul.Exista vreo lege care-i da dreptul la vizita si sa ia copilul la el chiar daca nu au fost casatoriti?.Multumesc pt timpul acordat si va suntem profund recunascatori daca ne raspundeti