avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 989 soluții astăzi
Forum Activitate Vixy00

Activitate Vixy00

Va multumesc mult pentru raspusuri. De acum trebuie sa ma apuc de cautat persoane inselate de aceasta individa. Va voi tine la curent cu ce intampla.
Deci inregistraile audio nu sunt probe foaret concludente. Dar o filmare cu camera ascunsa a persoanei respective poate avea vreo valoare ca proba? Oricum nici nu stiu la ce sa ma mai gandesc, ca de acte nu prea am cum face rost pt ca i-am banii dat pe incredere (greseala mea).
Ma gandeam daca ne adunam mai multe persoane care sunt inselate de aceasta individa, oare avem vreo sansa sa ne ia cei de la politie in serios? Stiu ca mai sunt persoane in aceiasi situatie ca mine doar ca trebuie sa ne gasim.
Pot sa duc dovada o inregistrare audio, o conversatia la telefon in care persoana respectiva recunoaste ca mi-a imrpumutat banii. Sau trebuie ceva palpabil, un act?
In luna noiembrie a anul trecut am imprumutat o cunostinta cu bani. Si fiindca ne cunosteam i-am imprumutat banii fara sa fac nici un act. Persoana respectiva nu-mi mai raspunde la telefon si nici nu mai pot comunica in vreun fel cu dansa. Intre timp am aflat ca a mai luat bani cu imprumut si de la o alta persoana. Deci suntem doua persoane inselate.

Intrebarea mea este, are vreun sens sa merg la politie sa fac o reclamatie daca nici una dintre noi nu am facut nici un act cu persoana careia i-am dat banii cu imprumut. Sau se poate face ceva in aceasta situatie.