avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 494 soluții astăzi
Forum Activitate calugarucorina_s84

Activitate calugarucorina_s84

Va multumesc ptr informatiile acordate.
Buna ziua!am fost la agentia de somaj si mi s a respins dosarul ptr ca nu se ia in calcul anul cand absolv licenta,ci anul in care termin ultimele cursuri ale facultatii...iar anul trecut in iunie 2011 am terminat cursurile facultatii dar am sustinut examenul de licenta in februarie 2012...este corect?
Răspuns la discuția PFA- servicii psihologice?
Buna seara!ma refeream daca masterul poate inlocui atestatul de libera practica....va multumesc ptr raspuns.
Răspuns la discuția PFA- servicii psihologice?
Buna seara!am terminat facultatea cu specializarea psihologie,este obligatoriu atestatul de libera practica ptr a profesa in domeniul privat sau de stat?nu se echivaleaza doar cu studiile de master?va multumesc
M am exprimat gresit...imi cer scuze....va multumesc ptr informatii.
Am luat 2 ani concediu prenatal ptr ca am fost studentala zi.....legea e aplicata din anul 2010....orice studenta,eleva care urmeaza cursuri de zi la orice forma de invatamant are dreptul la concediu de maternitate...
Buna seara!....am beneficiat de indemnizatie cresterea copilului deoarece am ramas insarcinata cand eram studenta la zi....in luna februarie a acestui an am sustinut examenul de licenta si am terminat si perioada de concediu prenatal....pot benefiacia de intemnizatie de somaj?....va multumesc.