avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Activitate andreea_pufi91

Activitate andreea_pufi91

Răspuns la discuția prostitutie

pot sa nu mai declar nimic cind ma mai aduce la procuror? pot sa retrag plingerile celor arestati? pot fi si eu arestata daca nu mai declar nimic,sau pentru ca am facut prostitutie?

intrebarile erau de mai sus.nu era vb de marturie mincinoasa ci de faptul ca nu mai vreau sa dau declaratii si daca din aceasta cauza, pot fi arestata ca minora.? si daca da , e posibil ca atat eu ca reclamanta cit si faptuitori ca parati sa fim arestati intr-un dosar?
Discuție prostitutie
minora fiind,in urma cu 2 ani am practicat prostitutia.cu putin timp in urma ,procurorul avind convorbiri inregisrate atat intre mine si clienti cit si intre mine si combinator, a trimis doi politisti si mau luat de la concubinul cu care locuiesc in prezent pentru declaratii.in prezenta avocatului din oficiu mia aratat convorbirile si mia zis sa prefer,ori eu ori el la puscarie. eu minora fiind,fara niciunul din parinti cu mine am declarat impotriva celui care mi-a ducea clienti.intre timp el a fost arestat.nu dupa mult timp sa repetat acelasi pocedeu cu alt combinator ,care si el a fost arestat. intrebarea este; eu nu mai suport. nu mai vreau sa fie si alti arestati pentru ca in dosar sunt mai multi. pot sa nu mai declar nimic cind ma mai aduce la procuror? pot sa retrag plingerile celor arestati? pot fi si eu arestata daca nu mai declar nimic,sau pentru ca am facut prostitutie?
Discuție despagubiri
in urma unui proces,pararul a fost arestat.avocatul din oficiu a stabilit despagubirea de 30000 ron,paratul a fost deacord. intrebarile sunt; daca paratul este arestat, cine imi da despagubirea? daca nu primesc despagubirea, ce demersuri treuie sa fac ,neavind posiilitatea de un avocat? familia lui ar putea fi obligata sa-mi plateasca despagubirea?