avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Activitate mimgsm

Activitate mimgsm

va rog frumos...am o intrebare..am un credit ipotecar in desfasurare,cu ratele la zi,,si 3 executari silite notate la cadastru ,pe apartament...se poate scoate apartementul la vanzare(licitatie) daca banca la care am creditul nu doreste acest lucru?? iar daca da ,si valoare datoriilor depaseste valoare apartamentului ,,ce se intampla???,,si nici servici nu am..multumesc anticipat..
Răspuns la discuția legat de legea 230/2007
da, blocul face parte dintr-o asociatie. aceasta asociatie face plati catre furnizori pentru blocurile pe care le are in administrare, inclusiv blocul meu..banii nu sunt la mine,,sunt la asociatie.
Răspuns la discuția legat de legea 230/2007
DOMNULE ADRIAN ,sa va spun cum sta treaba, si daca tot mi-ati raspuns in acest fel ,dupa ce-mi cititi povestea ma invatati ce trebuie sa fac..........de cand s-a pus in folosinta blocul (1991) tatal meu a fost SEF DE SCARA pana in 2008 cand a murit....din acel moment tot ce a fost problema de bloc a cazut pe mine s-o rezolv ca urmare a acestei mosteniri.... au avut loc mai multe sedinte cu privire la numirea unui REPREZENTANT DE BLOC dar nimeni nu a vrut aceasta numire... dar eu am continuat sa-mi fac treaba,,oalele tot in capul meu s-au spart ..Din 2007 sa cotizat la asociatie pentru fodul de reparatii ,si acum avand probleme cu tevile in subsolul blocului iar casa scarii este sub orice critica,la fel si iluminatul scarii,,, m-am gandit sa folosim acei bani pentru aceste lucrari......buuuun......am organizat sedinte peste sedinte,unde am vrut sa numim din nou un reprezentant de bloc si sa semnam acel tabel cu privire la folosirea acelor bani pentru curatenie...nu au venit mai multi de 4 vecini din 19 in ultimile 3 luni ..acum ce sa fac? nu vreau sa mai fiu asa zis REPREZENTANT DE BLOC,,dar ma supara si ma enerveaza indiferenta lor fata de bloc,iar aceasta curatenie trebuie facuta neaparat. ce sa fac?
Răspuns la discuția legat de legea 230/2007
da corect ,,multumesc,asa am sa fac
sunt asa zis sef de scara prin mostenire din 2008. vreau sa renunt la aceasta functie dar la ultimile sedinte organizate nu a participat mai multi de 5 pers. din 19 apart.si nu vrea nimeni aceasta indatorire. ce pot sa fac?:( si mai am o intrebare.. daca avem bani la fondul de reparatii pot sa-i folosesc pentru bloc fara aprobarea lor? ca si asa nu vin la sedinta....