avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Activitate sierra

Activitate sierra

Cu niste cunostinte de baza se poate demonstra daca s-a taiat din inregistrare sau daca s-au facut alte modificari. Si nu trebuie IT-ist daca poti demonstra.

acimpu a scris:

Din pacate , din experienta iti spun, ca uneori nu poti proba nici cu inregistrarea chiar daca o obti. Pe noi ne-au amanat si dupa o luna ne-au dat inregistrarea trunchiata, exact acolo unde am fi putut proba ca judecatorul e "putin corupt". Sa vezi si sa nu crezi , NU EXISTA IT-ist oficial in Romania sa ateste frauda. :) Suntem o tara de ras in timp ce multi plangem.

Nu cred ca au voie sa faca asa ceva.

tgeorgescu a scris:

Puteti cere, ramane de vazut daca veti primi. Daca nu motivati cum trebuie, nu veti primi.

Si, retineti: o aparare mincinoasa nu este o infractiune. Orice parte se poate apara cum doreste ea si nu poate fi pedepsita pentru apararea proprie. De ex. daca cineva sustine ca nu a luat pe 1 septembrie 2015, ora 17:00 bani de la Icsulescu pentru ca in momentul respectiv lua masa la Hotel Intercontinental cu ambasadorul martienilor la Bucuresti, nu poate fi pedepsit pentru asta. "Pedeapsa" e ca judecatorul nu-l crede si-l poate considera mincinos, deci risca sa piarda procesul din cauza unei minciuni.

Nu exista infractiunea de "aparare mincinoasa". Partile si avocatii lor (intr-un proces civil) sau suspectii si avocatii lor au dreptul sa insire cele mai fantastice povesti.

Va admit. Felicitari pentru perseverenta!

eusaisapte a scris:

care este competenta teritoriala in caz de autodenunt infractiune prin internet?

Am formulat o plangere penala despre care procurorii au zis in ordonanta de clasare ca "fapta nu exista" si "plangerea e nefondata" ceea ce inseamna ca au probe iar eu am savarsit Falsul in declaratii prin declaratii mincinoase si Inducerea in eroare a organelor judiciare prin falsificarea probelor

Aceasta plangere am depus-o prin email. Carui parchet ii revine competenta teritoriala?



Răspuns la discuția Inselatorie OlX..
Daca sigur e defect produsul si ai dovezi (discutii telefonice sau mesaje pe chat/SMS plus dovada platii/curier) poti face plangere la politie pentru inselaciune. Asa mi-am recuperat eu banii pe o teapa luata pe un site de anunturi.
Pot cere procurorului o copie dupa proba video atasata la un dosar de cercetare penala dupa solutionarea dosarului, sau este prea tarziu?
Cam cat costa o astfel de copie? E vorba de o intregistrare de 30 minute in format DVD, facuta de o institutie a statului.
Răspuns la discuția Amenințat telefonic
"închisoare de la 3 luni la un an sau cu amendă"
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuie sa anuntati OLX si politia ca sa nu apuce sa fure de la prea multi oameni. Am patit chestia asta in trecut, pe un site de joburi si asta am facut.
Multumesc mult!

Iulian Manea a scris:

Contract de vanzare sau de donatie, cum a spus si Cornel Vasile mai sus.

Sa cedez bunul de tot, sa il trec pe firma.

Iulian Manea a scris:

Vreti sa cedati bunul sau doar uzufructul? Adica, punerea la dispozitie prin inchiriere sau comodat.

Buna. Exista vreun model de contract de cedare bunuri din patrimoniul personal catre SRL? Nu gasesc nimic pe Google.