avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 344 soluții astăzi
Forum Activitate PaulMarica

Activitate PaulMarica

buna seara,
va rog sa imi dati un sfat in legatura cu urmatoarele:
am un credit aflat in executare silita, s-a facut poprire o treime din salariul sotiei mele, in calitate de codebitor, eu neavand venituri..., aceasta poprire se vireaza direct in contul executorului bancar al bancii respective, iar dupa ce se vireaza salariul in contul de salariu, restul de salariu, sa zic asa, se mai retine inca o treime din el. acesta ar fi un abuz cred eu.
alta problema si mai grava este ca nimeni nu stie nimic , nici la hot-line-ul bancii, nici la sucursala respectiva, nici la sediul central ce costuri sunt si ce dobanzi de orice fel sau ce bani in plus sunt fata de suma stabilita de judecator la executarea silita; alta problema e ca executorul bancar nu raspunde la tel , mail, nimic, banca la fel am trimis cereri inregistrate la sucursala de 30 de zile in urma. nu pot schimba executorul?
acesta poate fi partinitor, nu stiu ce costuri ascunde aceasta executare silita, din nou, nimeni nu stie nimic, nu stiu incotro sa o mai iau.
va rog dati-mi un sfat cum si ce sa fac.
mentionez ca vorbesc dpdv al unui om constient de datoriile sale, drept pentru care in afara de sumele poprite si de sumele luate pe nedrept din contul de salariu am platit in plus jumatate dein credit, aproximativ 5000 euro.

va multumesc