avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 918 soluții astăzi
Forum Activitate elalex78

Activitate elalex78

Mii de multumiri! Mi-ati fost de mare ajutor!=D>
Multumesc mult pentru raspuns! Mai am inca o nelamurire: cat timp este valabila o procura in cazul in care nu se specifica data in momentul intocmirii acesteia? Ma refer la cea pentru eliberarea pasaportului. Si in legatura cu acordul iesirii din tara a fetitei,se poate proceda cumva incat sa nu mai fie nevoie de fiecare data de acest act? Fetita urmeaza sa vina in vacante si asta ar insemna sa faca actul de 2-3 ori pe an. Va multumesc anticipat!
Multumesc mult de tot pentru raspuns!!! Chiar mi-ati fost de un real folos!
Ar mai fi ceva: imputernicirea pe care trebuie sa o aiba bunica,daca el o face in strainatate,pot face si eu separat sau trebuie o singura hartie semnata de amandoi?
Buna seara!Vreau sa fac fiicei mele de 6 ani pasaport iar fostul meu sot este plecat din tara.Am inteles ca el poate face o procura prin care sa dea semnatura pentru pasaportul fetitei( dupa divort avem tutela comuna iar domiciliul fetitei este stabilit la mine).Intrebarea mea este daca aceasta procura se poate face la orice notar sau trebuie facuta la consulat sau ambasada din respectiva tara.Si as mai vrea sa stiu pasii care trebuiesc urmati daca vreau ca mama mea sa calatoreasca cu fetita in afara tarii.Am nevoie disperata de un raspuns!