avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate ranyaioana

Activitate ranyaioana

va multumesc.
fiti amabila...in instanta nu as putea cere sa i se faca analize care sa demonstreze dependenta lui de alcool?
centrala a fost montata inainte de venirea copilului pe lume.toate facturile si chitantele sunt pe numele meu.in privinta copilului excluzand acesta centrala,care repet,a pus-o ptr. el,nu are nimic dovedidor cum ca ar fi contribuit la intretinerea copilului.toate cheltuielie au fost suportate de mine si familia mea.
este incredibil cum sunt facute legile in acesta tara.dc va obtine custodia si el,va spun cu mare durere in suflet ca va strica viata copilului.din pacate nu am deschis ochii atunci cand trebuia.
nu numai ca ne-a lovit,dar ne-a pus viaia in pericol.la ora 1 noaptea m-a scos afara din casa,,m-am urcat la volan cu el in masina si ma aflam cu viteza a treia iar e a tras brusc de frana de mana,motorul masinii opridu-se...toate aceste intamplari sunt in acea declaratie de la politie.sunt fff multe de povestit dar in continuare tind sa cred ca nu sunt destule probe ptr. a obtine custodia exclusiva.va multumesc.
va multumesc.tatal intradevar bea,a fost violent cu mine nu si cu baietelul nostru.copilul a fost afectat doar de certurile nostre,de tipetele lui.de aceea imi vine greu sa cred ca voi obtine custodia exclusiva.probele pe care le am eu nu cred ca sunt suficiente ptr. a obtine acest lucru.
mentionez faptul ca in toata aceasta perioada de 3 luni si jumatate eu nu m-am opus niciodata sa nu isi viziteze ,sa-si vada copilul,doar ca nu l-a interesat.a scris in dosarul de la tribunal ca nu si-a vizitat copilul deoarece l-am dat afara din casa cu politia,lucru total eronat.eu am chemat politia datorita faptului ca nu vroia sa imi restituie cheile de la casa si masina mea(proprietate)va trebui sa dovedesc si acest lucru insa nu stiu cum sa o fac,deoarece nu cred ca a fost sanctionat contraventional.
bunaziua.scuzati-ma ca va deranjez.as mai avea o intrebare.ce inseamna domiciliu exclusiv?de la ce varsta tatal poate cere in instanta dreptul la vizita la domiciliul sau?
el a mers la medicul de familie la care suntem inregistrati si eu si copilul si a cerut o adeverinta prin care specifica faptul ca este sanatos,desi doctorita de familie mi-a spus ca el nu are voie sa puna gram de alcool in gura.eu vreau sa dovedesc faptul ca este alcoolist.as putea propune in instanta sa i se recolteze probe in vederea dovedirii faptului ca este dependent de alcool?
deasemeni,cand eram insarcinata in 4 luni a fost violent cu mine si se afla sub stare avansata de ebrietate si a fost sanctionat contraventional in privinta acestui lucru. totodata martorul care va veni la proces a a vazut si auzit scandalurile care erau provocate de el cat timp el a stat la mine.
ma sfatuiti sa nu fiu stresata...dar el m-a amenintat pe mine ca dupa un an imi va lua copilul.la tribunal cumnata lui este grefiera de ffff mult timp.nu sunt doar stresata ci mai mult speriata.
ce ma sfatuiti?

va multumesc.
eu as fi de acord cu custodia comuna si sunt de acord ca tatal sa isi viziteze copilul.intreb doar dc copilul imi va fi mie incredintat peste ani el ar putea ataca acesta hotarare?ar putea sa imi ia copilul?de acest lucru ma tem cel mai mult.
ce conditii ar trebui sa impun dc as fi de acord cu acesta custodie comuna?mentionez ca as dori sa scot si copilul din tara ptr. a merge la neamuri in starinatate,in perioada cand tatal nu viziteaza copilul.ajutati-ma varo!va multumesc anticipat


{ editat de moderator- pe forum scrieti ciu litere mici, folositi butonul " editeaza " daca aveti ceva de completat un mesaj ]
Sunt f stresata in privinta acestui proces.NU STIU CUM AS PUTEA OBTINE CUSTODIA EXCLUSIVA SI CE PROBE AR TREBUI SA PREZINT IN INSTANTA.
Va multumesc din suflet.fiti amabil daca el a pus o centrala in locuinta mea,atunci cand i se va calcula pensia alimentara se va lua in calcul centrala?Va multumesc anticipat.
Bunaziua.Asa cum am promis ca va voi tine la curent,astazi am avut primul termen si am vazut totodata si ce scria in dosar.tatal copilului doreste custodia comuna si program de vizita.dar a mentionat faptul ca este de acord ca minorul sa aiba domciliull la mama intrucat este sugar.acum vreau sa va rog sa imi explicati si mie cateva aspecte:dc in hotararea judecatoreasca va scie ca minorul imi va fi incredintat mie doar ptr. ca este sugar,el poate ataca dupa ani aceasta hotarare?
-Se poate incredinta minorul pe o anumita perioada sau definitiv?
Va rog din suflet dati-mi si mie un raspuns.Sunt traumatizata Nu stiu ce sa fac.